Ethereum Fiyatı Ağ Saldırısına Rağmen %5 Değer Kazandı!

ethereum-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum fiyatı son 24 saatte %5 artarken kayıpları telafi etti. Yazım sırasında ETH 3.240 dolar fiyat ve 382 milyar dolar piyasa değeri ile işlem görüyor. Bu fiyat dalgalanması Ethereum blockchainine yapılan saldırıya rağmen geldi.

Ağ Saldırısı Önemli Bir Olumsuzluk Yaratmadı!

Ethereum blockchain ağı, 27 Ağustos Cuma günü saldırı altındaydı. Çünkü bilgisayar korsanı Geth müşterilerinin eski sürümlerindeki bazı hatalardan yararlandı. Hata özellikle Geth istemcilerinin bazı eski sürümlerini etkiledi. Bu diğer adıyla ”v1.10.7”.

Ancak ETH geliştiricileri 24 Ağustos’ta hafta başında 1.10.8 sürümünü piyasaya samıştı. Saldırı, Ethereum ana ağında eski Ethereum müşterilerinin yaklaşık %50’sini etkileyen bir zincir bölünmesine neden oldu. Ardından ETH geliştiricisi Marius Van Der Wijden şu açıklamayı yaptı:

”Görünüşe göre birisi @go_ethereum v1.10.8’de düzelttiğimiz hatayı buldu. Bu önceki sürümlere sahip tüm GETH düğümlerinin ağdan ayrılmasına neden oldu.”

Ethereum CoreDevs ekibinden Tim Beiko da bu konuda güncellemeler yayınladı. Özellikle yanlış GETH sürümünde madencilik havuzları etkilendi. Buna Binance, Flexpool ve BTC.com dahildi. Ayrıca hangi havuzların buna çoktan güncellendiğini de ortaya koydu.

Ancak iyi olan şey, bu aşamada az çok her şeyin güvenli görünmesidir. Bu nedenle, ETH yatırımcıları bu noktada panik içinde görünmüyorlar.

Ethereum Zincir Üzerinde Ölçümler

Ethereum zincir üzerindeki ölçümler, fiyat rallisinin daha da devam etmesi için temel güce benziyor. 27 Ağustos Cuma günü CryptoQuant borsalarda toplam 60.000 ETH net akışı bildirdi.

Ethereum-1

Net akış, değişim girişleri ile çıkışlar arasındaki farkı gösteren bir göstergedir. Çıkışların girişlerden daha yüksek olduğu açıktır. Yani borsalardaki ETH arzı negatif gözüküyor. Bu da boğa sinyalleri veriyor.

Ethereum-

 

Ancak transfer talebindeki bu artış, GAS fiyatında keskin bir artışa yol açarak üç ayın en yükseğine çıktı.

Genel kripto para piyasası Bitcoin önderliğinde toparlanmaya çalışıyor. Lider kripto para birimi FED açıklamaları sonrası yükselişe geçmişti. Altcoinleri de yukarı yönlü hareketlendiren bu haber sonrası dolar güç kaybetti.

Lider altcoin ise 3.286 dolara kadar yükseldi. ETH için ilk destek seviyesi 3.100 dolar seviyelerinde bulunuyor. Altcoin için yukarı yönlü hareketlerde ise ilk direnç seviyesi 3.350 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster