Bitcoin FED’in Açıklamalarından Sonra Yükselişe Geçti!

bitcoin-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

FED Başkanı Jerome Powell’ın son konuşmasından sonra ABD doları hariç tüm pariteler yükselişe geçti. Bitcoin Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının ardından bir saat içerisinde neredeyse 1.500 dolar yükseldi.

Yukarı Yönlü Fiyat Eylemini Destekleyen Açıklamalar!

Sanal Jackson Hole yıllık sempozyumunda konuşan Powell, FED’in koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana yerinde varlık alımlarını azaltmaya başlayacağını ima etti.

Uzun zamandır beklenen bir sinyal olan ve “tapering” olarak adlandırılan hareket bu yıl gelebilir. Ancak Powell bunun başlaması için kesin bir tarih vermedi.

“Varlık alımlarımız sona erdikten sonra bile, daha uzun vadeli menkul kıymetlerden oluşan yüksek varlıklarımız uzlaşmacı finansal koşulları desteklemeye devam edecektir.” dedi.

“Alımlarının finansal olarak düşürülmesinin zamanlaması ve hızı, farklı ve önemli ölçüde daha sıkı bir teste işaret eden faiz oranının kaldırılmasının zamanlaması konusunda doğrudan bir sinyal taşımayı amaçlamayacaktır.”

Varlık alımlarındaki azalma büyük olasılıkla hisse senedi piyasalarının yelkenlerinden rüzgarı alacak. Ek olarak FED böylece Powell’ın sözleriyle endeks kayıplarını önlüyor. SP 500 tüm zamanların en iyi seviyelerini konuşmaya devam etti.

Aynı zamanda, ABD doları zayıflarken, BTC net bir güç gösterdi. Coinotağ verilerine göre lider kripto para birimi 48.250 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin-08.27-1

Yatırımcılar ve analistler dikkat çekici bir şekilde piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu düşünüyorlar.

Scott Melker, “Ralli şapkanızı takın, vadeli işlem süreleri doldu ve Bitcoin yükseliyor” diye özetledi. Ayrıca açık faiz için 2 milyar dolarlık ay sonu süresinin tamamlandığını da kaydetti.

Bu arada popüler yatırımcı Ryan Cantering Clark, Powell’ın açıklamalarını olumlu olarak nitelendirdi. Ek olarak long pozisyonları savundu.

Bitcoin Yeni Bir Yükselişe mi Başladı?

Analist William Clemente Temmuz sonunda görülene benzer yeni bir “boğa dürtüsü” hareketinin tekrar yaşanacağını düşündüğünü söyledi.

“Hafta başında biraz kar elde ettikten sonra, başka bir ara ayı dönemine başlıyoruz.” dedi. Ayrıca Bitcoin’in tedarik şoku ile ilgili birkaç zincir metriği göz önünde bulundurdu.

Bitcoin-tedraik-08.27

“Önümüzdeki birkaç gün boyunca bu akışları izlememiz gerekecek. Ancak şu an itibariyle önümüzdeki 1-2 hafta boyunca boğa görünümlü duruyor.”

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster