AVAX Fiyat Analizi: Rallinin Devamı Gelecek mi?

analiz-11

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AVAX fiyatı ağustos ayında en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu. Yatırımcılar AVAX teknolojisinin potansiyel kullanım durumları konusunda güçlü bir boğa duruşu sergilediklerinden, fiyatlar ay başından bu yana yaklaşık %300 arttı. Ek olarak AVAX, herhangi bir kullanıcının Dapps’ı tamamen merkezi olmayan bir şekilde değiştirmesine ve oluşturmasına izin vermeyi amaçladıkları son derece ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme blok zinciri sunar.

AVAX 1 Ay İçerisinde Katlanarak Yükseldi

Avalanche blockchain’inin etkinliği, sayısız takımın ağda kendi projelerini başlatmasıyla son bir ay içinde tavan yaptı.

Temmuz sonlarından itibaren boğalar AVAX fiyatını sadece bir ay içinde yaklaşık %400 daha yükseğe çıkardılar. Bu kadar büyük bir dalgalanmadan sonra, bir geri çekilmenin bir nokta olarak gelmesi muhtemeldir. Son günlerde kripto piyasasının yönünü Bitcoin belirlediğinden AVAX için yüksek seviyeler hedefi BTC’ye bağlı olabilir.

Bitcoin 40.000 dolara doğru düşmeye devam ederse AVAX’ın 58 dolar direncini kırma ihtimali azalacaktır. Ancak Bitcoin‘nin yatay seyretmesi halinde Avalanche, 53-58 dolar arasında bulunan ana direnç bölgesi ile birlikte 48 dolar direncini kırabilir. Eğer boğalar bunu başarırsa AVAX yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

AVAX-08.27

AVAX fiyatı 3 gün önce 59 dolar ile en yüksek seviyeye ulaştığından beri fiyat düşüyor. Ek olarak AVAX çok önemli iki seviyeden döndü. İlki, Avalanche’ın orta vadeli yükselen trendiydi. İkincisi, temmuz ayı sonlarında yapılan 9 dolar dip seviyesinden bu yana destek olarak da hareket eden 4 saatlik grafikteki 55 MA’ dır.

Ayılar AVAX’ı bu iki seviyenin altına düşürmeyi başarırlarsa altcoinin fiyatı muhtemelen bir düşüş trendine girecektir. AVAX ilk olarak 33-37 dolar seviyesindeki ana destek bölgesinde destek bulacaktır. Ancak bu seviyenin de kırılımı altcoinde muhtemelen %50’lik bir düşüşe yol açacaktır.

Altcoin İçin Göstergelerde Son Durum Ne

Stochastic RSI’ın yaklaşık 2 gündür aşırı satış bölgesinde sıkıştığını görebiliyoruz. AVAX’ın güçlü bir momentum yakalayabilmesi için düşüş trendi çizgisinin kırılmaması gerekiyor. RSI’da gizli bir boğa ayrışma oluştuğunu görebiliriz. Bu, AVAX fiyatının 50 dolar seviyelerine yakın bir şekilde geri yükselebileceğinin boğa işaretidir. RSI orta çizgisinin üzerinde güçlü bir kırılma bunu doğrulayacaktır.

AVAX yazım sırasında 44.5 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin için ilk destek seviyesi 42 dolarda bulunurken ilk direnç seviyesi 48 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster