AVAX 180 Milyon Dolarlık DeFi Teşvik Programı Başlattı

avax-coin-scaled-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Avalanche (AVAX) blok zincirinin arkasındaki kuruluş olan Avalanche Foundation; Avalanche Rush başlığı altında yeni bir teşvik programı başlattı. AVAX bu aşamada merkezi olmayan finans (DeFi) varlıklarını; ve uygulamalarını ağa çekmek için 180 milyon dolarlık teşvik sağlayacak.

AVAX: Aave ve Curve de Program İçerisinde

avax-benqi

Yapılan teşvik programında DeFi protokolleri arasında Aave ve Curve şirketleri de bulunmakta.  Avalanche’de bulunan ve vakfın yakın tarihte 3 milyon dolarlık  madencilik girişimi başlattığı bir likidite protokolü olan BenQi de planda yer alan şirketler arasında. Başka bir DeFi platformu olan Stake DAO; Aave ve Curve’nin ağda yapılacak dağıtımlarını kullanarak verimli yeni nesil stratejiler oluşturacak.

Programın birinci safhasında, ağın ulusal para birimi olan AVAX, üç aylık bir dönem boyunca Aave ve Curve kullanıcılarını likidite madenciliğine teşvik edecek. Vakıf ilk olarak, Aave kullanıcıları için 20 milyon dolar değerinde AVAX; Curve kullanıcılar için 7 milyon dolar değerinde AVAX ayırdı. Yapılan plana göre önümüzdeki aylarda ikinci safhası için başka tahsiler yapılması beklenmekte.

Ava Labs’ın Direktörü Luigi D’onorio DeMeo;  “Bu, zaman içinde ödenecek bir fon olduğu için henüz tüm ödemeler yapılmadı. Bu yüzden ayrılan fonu en etkili şekilde tahsis edeceğiz. Avalanche’ın gelecek teknolojisinde neler hedeflediğini ilerleyen zaman içerisinde göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Oluşan vakıf, Ava Labs’tan farklı bir organizasyondur. Ayrıca bir yazılım geliştirme şirketidir. (Ethereum’un Consensys’u gibi). Bu vakıf genel olarak kripto ekosistemi için bize daha geniş imkanlar sağlayacak.

Coin otağ’ın verilerine göre, Avalanche yazının yazıldığı anda 41. sırada 22 dolardan işlem görmekte.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster