Diğer
  Ana SayfaHaberDeFi Kategorisindeki Coinler Ne Durumda?

  DeFi Kategorisindeki Coinler Ne Durumda?

  -

  Yükselen kripto para sektöründe bazı yatırımcıların gözleri DeFi kategorisinde. Sürekli yeni kullanıcı girişi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşan bir TVL (Kitlenmiş Toplam Değer), DeFi sektörünün ısındığını gösteriyor.

  DeFi Kategorisinde En Çok Kazandıran Coin Hangisi Oldu?

  Merkezi olmayan finans (DeFi), Uniswap ve SushiSwap gibi merkezi olmayan borsalar, Aave  ve Compound (COMP) gibi borç verme protokolleri olan kripto para birimleri , 2021’de kripto para ekosisteminde görülen patlayıcı büyümenin bir parçası haline geldiler.

  Messari’nin “DeFi Varlık Endeksinden” elde edilen veriler, son 30 gün içinde, ilk 10 DeFi biriminin çoğunluğunun %20’den fazla kazandığını ve en çok kazandıranın ise yaklaşık olarak %500’e dayanan bir kazanç sağlayan  TrueFi (TRU) olduğunu gösteriyor.

  tru

  Kilitlenen Toplam Değer (TVL) Eski Seviyesine Geri Dönüyor

  DeFi tokenleri için uzun soluklu yükseliş senaryosu üç nedene bağlanıyor bunlar, kilitlenen, hızla iyileşen toplam değer, merkezi olmayan borsalarda artan ticaret hacimleri ve DeFi ekosistemine kesintisiz yeni kullanıcıların eklenmesi olarak sayılıyor.

  DeFi Llama’dan elde edilen veriler, DeFi platformlarında kilitlenen toplam değerin (TVL) önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 155 milyar dolara yaklaştığını ve rakamın güncel olarak 137.31 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

  tvl-defi

  Yeni kullanıcılar geniş DeFi ekosistemi ile beraber etkileşime girdikçe ve fonlarını geleneksel finansal yatırım araçlarından kripto para ekonomisine geçirdikçe, DeFi coinlerinin fiyatları artacaktır. Ethereum’un Londra Hard Fork’u, yüksek işlem maliyetleriyle ilgili endişeleri gidermek için çok az şey yaptı, bu da DeFi’nin geleceği için bir dezavantaj olarak karşısına çıkıyor.

  Peki siz DeFi coinlerinin geleceğine nasıl bakıyorsunuz? DeFi kategorisinde hangi coinlere yatırım yaptınız?

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler