DeFi Kategorisindeki Coinler Ne Durumda?

defi-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yükselen kripto para sektöründe bazı yatırımcıların gözleri DeFi kategorisinde. Sürekli yeni kullanıcı girişi ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşan bir TVL (Kitlenmiş Toplam Değer), DeFi sektörünün ısındığını gösteriyor.

DeFi Kategorisinde En Çok Kazandıran Coin Hangisi Oldu?

Merkezi olmayan finans (DeFi), Uniswap ve SushiSwap gibi merkezi olmayan borsalar, Aave  ve Compound (COMP) gibi borç verme protokolleri olan kripto para birimleri , 2021’de kripto para ekosisteminde görülen patlayıcı büyümenin bir parçası haline geldiler.

Messari’nin “DeFi Varlık Endeksinden” elde edilen veriler, son 30 gün içinde, ilk 10 DeFi biriminin çoğunluğunun %20’den fazla kazandığını ve en çok kazandıranın ise yaklaşık olarak %500’e dayanan bir kazanç sağlayan  TrueFi (TRU) olduğunu gösteriyor.

tru

Kilitlenen Toplam Değer (TVL) Eski Seviyesine Geri Dönüyor

DeFi tokenleri için uzun soluklu yükseliş senaryosu üç nedene bağlanıyor bunlar, kilitlenen, hızla iyileşen toplam değer, merkezi olmayan borsalarda artan ticaret hacimleri ve DeFi ekosistemine kesintisiz yeni kullanıcıların eklenmesi olarak sayılıyor.

DeFi Llama’dan elde edilen veriler, DeFi platformlarında kilitlenen toplam değerin (TVL) önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 155 milyar dolara yaklaştığını ve rakamın güncel olarak 137.31 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

tvl-defi

Yeni kullanıcılar geniş DeFi ekosistemi ile beraber etkileşime girdikçe ve fonlarını geleneksel finansal yatırım araçlarından kripto para ekonomisine geçirdikçe, DeFi coinlerinin fiyatları artacaktır. Ethereum’un Londra Hard Fork’u, yüksek işlem maliyetleriyle ilgili endişeleri gidermek için çok az şey yaptı, bu da DeFi’nin geleceği için bir dezavantaj olarak karşısına çıkıyor.

Peki siz DeFi coinlerinin geleceğine nasıl bakıyorsunuz? DeFi kategorisinde hangi coinlere yatırım yaptınız?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster