Kripto Para Yatırımı Hala Erken Bir Yatırım Aracı Mı?

kripto-paralar-3-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bittrex Global’in CEO’su, kripto para sektörünün benimseme açısından nerede olduğunu düşündüğünü açıkladı.

Kripto para endüstrisi, Bitcoin’in 2009’da piyasaya sürülmesiyle başladı. Takip eden yıllarda birçok farklı varlık ve blockchain tabanlı çözümlerle dolu hareketli bir endüstriye dönüştü. Ancak Bittrex Global CEO’su Stephen Stonberg’e göre sektör artık emeklemiyor.

Stonberg, “Kriptolarda erken yatırım yapma aşamasını çoktan aştık.” dedi.

Ülkeler Kripto Paraları Benimsiyor!

Kripto paralar artık yaygınlaştı. Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde çift haneli yüzde benimsenmesi var. Hatta bir ülkede yasal ihale olarak Bitcoin’i benimsedi. Diğer birçok ülke ise Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemeyi düşünüyor.

El Salvador Bitcoin’e Haziran 2021’de resmiyet kazandırarak varlığı ülke çapında yasal bir ihale haline getirdi. Ülkenin BTC hamlesi, işletmelerin bölgede ödeme şekli olarak varlığa izin vermesi gerektiği anlamına geliyor.

bitcoin
El Salvador kripto para birimlerinin benimsenmesinde büyük yol katetti

Stonberg, daha sonra AMC ve Venmo’dan gelen son kripto dostu gelişmeleri işaret ederek ticari düzeyde de büyük değişiklikler görüyoruz dedi. 2022’ye kadar devreye girecek olan AMC hamlesi ile sinemaseverler, her şey tiyatro zincirinin planlarına uygun giderse biletlerini Bitcoin olarak ödeyebilecekler. Venmo kredi kartı kullanıcılarına, Venmo tarafından yakın zamanda kamuoyuna açıklanacak yeni bir işlev sayesinde, nakit ödülleri doğrudan kripto varlıklara geri koyma seçeneği de vericek. Stonberg, AMC ve Venmo gelişmeleri hakkında, “Her ikisi de büyük ve ana pazar için önemli hamlelerdir.” dedi.

Stonberg, “Perakende açısından bakıldığında, kripto para birimi benimsemenin küresel olarak arttığını görüyoruz.” dedi.

Kripto Para Yatırımları Artıyor!

Gelişmekte olan ülkelerin birçoğunda Bitcoin benimsemesi çift haneli yüzdelerdeydi. Ancak şimdi ABD’de de tek haneli yüzdelerden çift haneli rakamlara yükseldi. Daha ilginç olan şey, kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümesi ve hızlanmasıdır. Neredeyse tüm büyük kurumlar dijital para birimlerine yatırım yaptı. Ek olarak yatırım yapmayanlar bile dijital para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor.

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor
MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ellerindeki kripto paraları yakın vadede satmayı düşünmediklerini açıklamıştı

Bitcoin, Microstrategy gibi büyük bir şirketin varlığa sermaye koymasıyla yaygın bir yatırım haline geldi.

Kripto paralar her ne kadar yüksek volvalite ile hareket ediyor olsa bile yatırımcılarının bu gibi gelişmeleri göz ardı etmemeleri gerekir. Çünkü bu gelişmeler uzun vadede varlıkların fiyatlarını pozitif etkileyecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster