Bitcoin Rallisi Hakkında Bilmemiz Gereken Önemli Sinyal!

bitcoin-kripto-paralar-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para sektörü mayıs çöküşünden sonra ilk defa bir ralliye tanık oldu. Ana varlıklar grafiklerde güçlü bir hareket oluşturmaya devam etti. Bu tür ralliler sırasında, aynı anda dikkatleri eğilime veya düşüşe yönlendiren birden fazla sinyal olur. Bununla birlikte Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar söz konusu olduğunda, daha uzun bir süre boyunca gerçekçi olarak değişen büyük sinyallere dikkat etmek önemlidir.

Bitcoin Biriktiren Yatırımcı Sayısı Zirve Yaptı!

Bitcoin ralli sırasında 45.000 dolar üzerinde pozisyonlar oluşurdu. Ethereum ise 3000 dolar seviyesi üzerinde pozisyonlar oluşturdu. Bu oluşumlar büyük bir gelişmenin göstergesi olarak önemli  metriklerin dikkatleri çekti.

Santiment’e göre, Bitcoin’in ve Ethereum’un ortalama dolar yatırım yaşı şu anda bir plato noktasına ulaşıyor. Ortalama Coin Age, Bitcoin’lerin mevcut adreslerinde kaldıkları gün sayısı olarak tanımlanır. Bu nedenle, hareket hızlı hale geldiğinde grafiklere ilginin arttığını göstermektedir.

btc-eth-age

Eğilim, Mean Coin Age düşmeye başladığından, BTC fiyatları piyasada önemli bir yükseliş ivmesi yakaladığından, yukarıdaki grafikle yaygın olarak anlaşılabilir. Mayıs-Temmuz ayları arasında, yatırımcılar geniş birikimli bir kuruluş ağı oluşturduğundan için ortalama coin yaşı büyüdü. Şu anda, BTC ve ETH için ortalama dolar yatırım yaşı konsolidasyon ile kolektif piyasa hareketsiz belirteçlerinin de yardımıyla başka bir güçlü ralliye tanıklık edebilir.

Adres Sayısı Ne Durumda?

Bazı istatistikler düzeltme olasılığına gösteriyor. Bazı varlıkların neden bir düzeltmeden geçmesi gerektiği hakkında ayrıntılı olarak konuşsak da geçtiğimiz hafta boyunca boğa davranışı, BTC için işlem ve transfer sayısının her biri %5 düştü. Grafiklerde 930K’dan 800K’ya düşen etkin adres sayısı göze çarpıyor.

Ek olarak, BTC blockchain üzerinden Transfer Edilen Değer %17.3 düştü. Ancak Ethereum %15’lik bir yüksek değer kaydetti.

08.12-btc

Şimdi, bir başka küçük endişe, kruvazör adreslerinin yarattığı birikim açısından çok az değişiklik olmasıdır. Trader adresleri Mayıs-Temmuz kırılması sırasında kayıplar yaşadı. Bu süre zarfında BTC’yi 1-12 ay arasında tutan adresler daha güçlü birikim kaydetmelidirler.

BTC‘nin düzeltme yaşayabileceği bir gerçek. Bu nedenle mevcut hafta sektör için önemli olmaya devam ediyor. Altcoinlerin gelebilecek bir düzeltmede daha fazla etkileneceğini belirtmekte de fayda var.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster