Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Direnci Kıramıyor!

ethereum-frozen

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum, yaklaşık yüzde 90 artışla 3160 dolar seviyelerinde bulunan dirence ulaştı. Bu hafta yaklaşık %13 arttı. Ancak şu an 7 Günlük MA seviyesinde geziniyor. Peki fiyatlar nereye gidecek? Analizimize göz atalım.

Grafikler Bizlere Neler Gösteriyor?

ETH’nin 1 günlük grafiğine baktığımızda 3160 seviyesinin üzerine bir türlü günlük mum kapayamadığını görüyoruz. 6 gün boyunca bu direnç üzerinde oyalanan ETH gün geçtikçe alıcı sayısını kaybediyor.

Peki RSI ve Stokastik RSI indikatörleri bizlere ne gösteriyor. Grafikte bulunan indikatörlere baktığımızda RSI indikatörünün 70 seviyesinin üzerinde olduğunu için teknik açıdan gevşemek isteyebilir. Aynı şekilde Stokastik RSI’da 100 seviyesinin üzerinde oyalandıktan sonra kendini gevşetme çabasına girmiş bulunmakta.

ETH eğer önünde bulunan 3160 seviyesini aşarsa karşısında 3400 dolar, 3600 dolar ve 4200 dolar seviyelerini takip etmeye çalışacaktır. Fakat tüm bu seviyeleri kısa vadede görebilir mi bunu söylemek zor.

ETHUSDT

Grafikte bulunan MA değerlerine bakıldığında bizlere günlükte tüm MA seviyelerini kırdığını gösteriyor. Peki düşüş yaşarsa bizi hangi destekler bekliyor? Eğer ETH bir geri çekilme gerçekleştirirse bizlere 2800 ve 2600 dolar seviyelerinde destekler bekliyor. ETH bu desteklerden hangisinde tutunacağını bilmemekle beraber grafikleri yakında takip etmeli ve yatırımlarımızı kontrollü bir şekilde yapmalıyız.

Ayrıca şuan grafikte MA100 değerinin yazının yazıldığı zamandan itibaren 2600 seviyelerde destek kurması da dikkatleri çekiyor.

ETHUSDT

Uyarı: Bu yazımızda sizlerle beraber Ethereum (ETH) grafiğini inceledik. İçerikte yazmış olduğum bilgiler alım satım hedefi olarak görülmemeli, sadece kendi şahsi fikirlerimi içermektedir. Bu yüzden içerikte yapılan bu analiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir.

Peki sizler ETH kripto para birimini cüzdanınızda bulunduruyor musunuz? Bulunduruyorsanız hedefiniz uzun vade mi? Yoksa kısa vadeli al-satlar ile mi gerçekleştiriyorsunuz?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster