Altcoin Fiyat Analizi: AVAX, SUPER ve LRC

Altcoins-1024x576-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte yükselişe geçişti. Ancak bir aydan fazladır süren bu yükselişte bazı dikkat çeken altcoinler oldu. Avax bu süreçte yaklaşık 5 kat artarak yatırımcılarını sevindirdi. SUPER ve LRC ise yaklaşık 3 kat artış yaşadı.

AVAX/USDT Fiyat Analizi

AVAX son 24 saatte %10’dan fazla düşerek yazım sırasında 50 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin 59 dolar seviyelerinden zirve yaptıktan sonra yaklaşık olarak %16’lık bir düzeltme yaşadı.

AVAX 21 temmuzdaki 9.25 dolar dip seviyesinden yaklaşık %530 artış yaşadı. Bu artış tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece 0.60 dolar uzağında kaldı. Altcoin bu yükselişi yaşarken düzeltme yaşamadan yükselişine devam etti. Fakat Bitcoin’in son fiyat hareketleri ile altcoin düzeltmeye geçmiş gözüküyor.

avax-08.25

Göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinde 97 seviyelerinde zirve yaptıktan sonra yönünü aşağı doğru vermiş gözüküyor. MACD ise histogramında kısalan yeşil çubukları gösterdi. Günlük grafikteki Stokastik RSI ise yönünü aşağı çevirmiş durumda bulunuyor.

Ek olarak tüm bunlar göz önüne alındığında altcoin için ayı sinyalleri yanıyor. Mevcut fiyat seviyelerinden düzeltmenin devam etmesi halinde ilk güçlü destek seviyesi 40 dolar seviyesine bulunuyor. Altcoinin bu seviyeden bir yukarı yönlü tepki alınması beklenebilir.

SUPER/USDT Fiyat Analizi

SUPER lider kripto para birimi Bitcoin’in lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat artışlarıyla birlikte yükselişe geçmişti. Altcoin yaklaşık olarak %230’luk bir artış yaşadı. Ancak yazım sırasında 0.85 dolar seviyelerinden işlem gören altcoin ATH’sinden %82 düşük seviyede işlem görüyor.

SUPER için ilk önemli direnç seviyesi 1 dolarda bulunuyor. Bu seviyenin üzerindeki kapanışlar ile altcoin için hedef 1.5 dolar seviyeleri olacaktır. Fakat aşağı yönlü düzeltmelerde altcoinin tepki almasının beklenebileceği 0.66 dolar destek seviyesi bulunuyor.

SUPER-08.25

Göreceli güç endeksi 50 denge seviyesinde bulunuyor. Bu da trendin yukarı yönlü dönebileceğini gösteriyor. Ek olarak Stokastik RSI aşırı satış bölgesine doğru ilerliyor. Fakat MACD histogramda kırmız çubuklar yakmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Stokastık RSI’ın aşırı satış bölgesinde yönünü yukarı doğru vereceği düşünülürse ve MACD de yeşil çubuklar gözlenirse trendin döndüğüne dair düşüncemizi pekiştirebiliriz.

LRC/USDT Altcoin Fiyat Analizi

LRC dikkat çekici gün içi yükselişiyle yatırımcıların dikkatini çekmişti. Altcoin pazar günü sadece bir kaç saatte %75’lik fiyat artışı yaşadı. Bu yükseliş her ne kadar çekici olsa da altcoin yazım sırasında pazar günkü zirvesinden %28 aşağıda işlem görüyor. Ayrıca marketcap verilerine göre LRC ATH’sinden %82 aşağıda işlem görüyor.

Altcoin için ilk destek seviyesi 0.4 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu destek seviyesinin kırılımı ile altcoin 0.33 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşayabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk direnç 0.48 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin kırılımı ile 0.62 dolar seviyeleri hedef olacaktır.

LRC-ALTCOIN-08.25

Göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinden yönünü aşağı verdi. Bu düşüş hala devam etmekte. Ek olarak Stokastık RSI ise aşırı satış bölgesine doğru ilerliyor. MACD’de ise kısalan yeşil çubuklar gözleniyor. Altcoin için teknik göstergeler ayı gibi duruyor. Fakat lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyat hareketleri ile bu durum tersine dönebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster