Ethereum Fiyat Analizi: Altcoin İçin Grafik Olumsuz!

ethereum-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum için Londra hard forku sonrası başlayan ralli 3.300 dolar seviyelerindeki büyük bir dirençle konsolide olmuş durumda bulunuyor. Lider altcoin yazım sırasında son 24 saatte %2 artışla 3250 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Altcoinin 12 Saatlik Grafiği Olumsuz Gözüküyor!

Lider altcoin Ethereum’un 12 saatlik grafiğinde gözlenen 4 kırmızı mum en son 1 ay önce görülmüş bir şeydi. Ayrıca ETH’nin bazı göstergelerinde satış sinyalleri şeklinde birkaç risk mevcut.

Ethereum-08.251
Ethereum 12 saatlik grafiği

ETH temmuz sonundan bu yana istikrarlı bir yükseliş trendi içindeki konumunu korurken, 12 saatlik grafikte olumsuz durumlar gözlendi. ETH, ağustos başından bu yana bir paralel kanal içinde işlem yaptı. Ancak altcoin 3.400-3.600 dolar aralığını henüz aşamadı. Spotlight şimdi bir kez daha alt eğilim çizgisine ve her ikisi de uzun süreli bir düşüşü reddetme potansiyeline sahip olan 50-SMA’ya (sarı) düşüyor.

Satış baskısı ile 2.900 dolar desteği korunamaz ise bu seviyeden aşağı yönlü kırılma meydana gelecektir. Böyle bir durumda kısa vadeli satıcıların panik satışı yapma olasılığı yüksektir. Orta vadeli riskin ortadan kalkması için boğalar 2.700 dolar desteğinin kırılımı ile 200 SMA seviyelerinde güç kazanabilir.

Ethereum İçin Göstergeler Neyi Belirtiyor?

Göreceli güç endeksi daha düşük tepeler oluşturdu. Bu da ETH’nin fiyat eylemine ilişkin ayı ayrışmalarını belirtti. Bu, fiyatta ciddi bir geri çekilme öncesi önemli bir uyarı işareti olarak yorumlanabilir. RSI’da 40-45 seviyelerinin altına doğru bir hareket piyasada ayıların güçlendiğini gösterecektir. Bu da lider altcoin için olumsuz bir sonucu doğuracaktır.

Boğa momentumunun azaldığını ima eden bir bulgu olan Awesome Oscillator’da da daha düşük tepeler gözlendi. Bu da Yönlü Hareket Endeksi’ni baskı altına soktu. Gösterge, +DI hattı -DI hattı ile iç içe olduğu için net bir piyasa eğilimi belirleyemedi.

Alıcılar satış baskısına hemen tepki vermezse ETH için %10’luk bir geri çekilme mümkün görünüyordu. Ayı momentumunu tersine çevirmek için, ETH’nin 50-SMA’nın üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapması gerekiyor. Ayrıca 2.900 doların altında olabilecek bir kapanış lider altcoin için olumsuz olacaktır.

Piyasa elverişsiz olursa, alıcılar geri dönüş eğilimi göstermeden önce ETH’nin 2.700 dolara kadar düşmesi muhtemeldir. Fakat Bitcoin‘in fiyat hareketleri lider altcoin için belirleyici faktör olabilir. Bu yüzden yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmesi gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster