Diğer
  Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin İyileşmesine Hazineler Nasıl Tepki Verdi?

  Bitcoin İyileşmesine Hazineler Nasıl Tepki Verdi?

  -

  Bitcoin ile ilişkili kurumsal ilgi 2020’nin sonundan bu yana büyük bir artış görüyor. Son birkaç ay içinde, birkaç büyük şirket kendi Bitcoin hazinelerini oluşturdu. Dahası, bazıları diğerlerinden daha fazla olmak üzere düzenli olarak dijital varlık birikimi başlattılar.

  Ancak, mayıs ayındaki çöküş sırasında bir belirsizlik havası vardı. Aslında, BTC’nin bir noktada 30.000 doların altında kalmaya mahkum göründüğünde bu çok doğruydu.

  Varlığın fiyatının geç toparlanmasıyla hazineler nihayet nefes alabilir. Ancak bu şirketlerin satış baskısı altında neredeyse hiç satış yapmadığı gözlemlendi.

  Bitcoin İçin Birikimdeki Yeni Değişim Ortaya Çıkıyor mu?

  Piyasadan BTC biriktirmek söz konusu olduğunda, yatırımcılar yaygın olarak küçük yatırımcılar ve büyük yatırımcılar olarak sınıflandırılır. Örneğin, son 30 gündeki ortalama birikimi belirlemek için her iki yatırımcının katılım puanının bir analizini düşünün.

  bitcoin1-08.25

  Şimdi, Ecoinometrics’e göre BTC ilk kez 50 bin doları geçtiğinde daha fazla küçük yatırımcı biriktirmeye başladığından katılım puanı zaten zayıflamaya başlamıştı.

  Bununla birlikte Bitcoin’in tekrar 50.000 doları geçtiğinden beridir katılım puanı yükselişte. Aynı zamanda büyük yatırımcılar için bir toplanma alanı olduğunu kanıtlıyor.

  10 Bitcoin’den daha azını kontrol eden adres sahipleri sürekli olarak satışlarda birikim yapıyorlar. 10 ila 1000 Bitcoin’i kontrol eden adreslerde ise nötr bir pozisyon gözlendi. Balinalar daha yavaş bir hızda birikim yapmayı tercih ediyorlar. Gerçek şu ki balinalar son bir kaç hafta içinde sürekli ama yavaş yavaş Bitcoin biriktiriyorlar. Bu ise en son ki fiyat eylemlerinin Bitcoin hazineleri tarafından geliyor olabileceği anlamına geliyor.

  Bitcoin Hazineleri Bu İvmeyi Koruyabilir mi?

  Ecoinometrics’in Bitcoin hazineleri endeksi, kolektif yatırımcıların genel kazançlarını veya kayıplarını vurgulamak için kullanılabilir. Yazım sırasında yavaş yavaş nisan ayının en yüksek seviyelerine doğru ilerliyordu.

  bitcoin2-08.25

  Yakın tarihli bir duyuruya göre, Microstrategy ayrıca ortalama 47.294 dolar maliyetle 177 milyon dolara ek olarak 3.907 BTC satın aldı. Bu nedenle, piyasanın hazineler tarafı, değişken bir Bitcoin piyasasının ortasında büyümeye devam ediyor.

  Kripto para biriminin içsel değeri dünya çapında anlaşılmaktadır. Ayrıca, geçmişten gelen birden fazla eleştirmen varlığa daha açık hale geliyor. Bu nedenle, belirsiz bir fiyat aralığında BTC alımı yapan bu kurumlar uzun vadeli yatırımcılar için büyük gelişme olabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler