Bitcoin İyileşmesine Hazineler Nasıl Tepki Verdi?

bitcoin-kripto-paralar-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ile ilişkili kurumsal ilgi 2020’nin sonundan bu yana büyük bir artış görüyor. Son birkaç ay içinde, birkaç büyük şirket kendi Bitcoin hazinelerini oluşturdu. Dahası, bazıları diğerlerinden daha fazla olmak üzere düzenli olarak dijital varlık birikimi başlattılar.

Ancak, mayıs ayındaki çöküş sırasında bir belirsizlik havası vardı. Aslında, BTC’nin bir noktada 30.000 doların altında kalmaya mahkum göründüğünde bu çok doğruydu.

Varlığın fiyatının geç toparlanmasıyla hazineler nihayet nefes alabilir. Ancak bu şirketlerin satış baskısı altında neredeyse hiç satış yapmadığı gözlemlendi.

Bitcoin İçin Birikimdeki Yeni Değişim Ortaya Çıkıyor mu?

Piyasadan BTC biriktirmek söz konusu olduğunda, yatırımcılar yaygın olarak küçük yatırımcılar ve büyük yatırımcılar olarak sınıflandırılır. Örneğin, son 30 gündeki ortalama birikimi belirlemek için her iki yatırımcının katılım puanının bir analizini düşünün.

bitcoin1-08.25

Şimdi, Ecoinometrics’e göre BTC ilk kez 50 bin doları geçtiğinde daha fazla küçük yatırımcı biriktirmeye başladığından katılım puanı zaten zayıflamaya başlamıştı.

Bununla birlikte Bitcoin’in tekrar 50.000 doları geçtiğinden beridir katılım puanı yükselişte. Aynı zamanda büyük yatırımcılar için bir toplanma alanı olduğunu kanıtlıyor.

10 Bitcoin’den daha azını kontrol eden adres sahipleri sürekli olarak satışlarda birikim yapıyorlar. 10 ila 1000 Bitcoin’i kontrol eden adreslerde ise nötr bir pozisyon gözlendi. Balinalar daha yavaş bir hızda birikim yapmayı tercih ediyorlar. Gerçek şu ki balinalar son bir kaç hafta içinde sürekli ama yavaş yavaş Bitcoin biriktiriyorlar. Bu ise en son ki fiyat eylemlerinin Bitcoin hazineleri tarafından geliyor olabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin Hazineleri Bu İvmeyi Koruyabilir mi?

Ecoinometrics’in Bitcoin hazineleri endeksi, kolektif yatırımcıların genel kazançlarını veya kayıplarını vurgulamak için kullanılabilir. Yazım sırasında yavaş yavaş nisan ayının en yüksek seviyelerine doğru ilerliyordu.

bitcoin2-08.25

Yakın tarihli bir duyuruya göre, Microstrategy ayrıca ortalama 47.294 dolar maliyetle 177 milyon dolara ek olarak 3.907 BTC satın aldı. Bu nedenle, piyasanın hazineler tarafı, değişken bir Bitcoin piyasasının ortasında büyümeye devam ediyor.

Kripto para biriminin içsel değeri dünya çapında anlaşılmaktadır. Ayrıca, geçmişten gelen birden fazla eleştirmen varlığa daha açık hale geliyor. Bu nedenle, belirsiz bir fiyat aralığında BTC alımı yapan bu kurumlar uzun vadeli yatırımcılar için büyük gelişme olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster