Bitcoin 50.000 Doların Altında İşlem Görmeye Devam Ediyor!

Bitcoin-freshblue-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin 20 Temmuz’da 30.000 doların altına indikten sonra %60’tan fazla yükselişle 50.000 doların üzerine çıktı. Ardında düşüş yaşayan lider kripto para birimi 47.100 dolara kadar geriledi. Bu geri çekilme sonrası 100.000 dolara doğru genişleyen boğa piyasası beklentisi arttı. Ancak finansal analiz alanına ünlü bir katkıda bulunan John Bollinger’a göre, yatırımcılar kripto para birimini mevcut fiyatlardan satın almaktan kaçınmalıdırlar.

Bitcoin’de Düzeltme Derinleşebilir mi?

Bollinger yatırımcıların Bitcoin karlarını güvence altına alabileceğini veya potansiyel BTC/USD düşüş risklerini dengelemek için başka bir yerde bir pozisyon oluşturabileceklerini tavsiye etti. Temkinli görünümünü açıklayan Bollinger, agresif yatırımcıların satışları arttırabileceğini ve bunun da Bitcoin fiyatlarını önümüzdeki seanslarda daha aşağı itebileceğini kaydetti.

Uzun vadeli yatırımcıların ise düşük seviyelerde alım yapması gerektiğini belirtti. Henüz kesin bir şeyin olmadığını belirten analist, yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Açıklamalar, Bitcoin’in üç ayın en yüksek değeri olan 50.505 dolara yükselmesinden sonra bir düzeltmeden geçtiği gibi ortaya çıktı. Bitcoin yazım sırasında son 24 saatte %2.5 yükselişle 48.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider kripto para birimi için 50.000 dolar seviyesinde güçlü bir direnç bulunuyor.

Scott Melker, Bitcoin’in önümüzdeki seanslarda 41.000-42.000 dolar aralığına doğru düşmesini bekliyor. Bununla birlikte, bağımsız piyasa analisti böyle bir geri çekilmenin hala sağlıklı olacağını iddia etti.

Bir başka analist ise yükselen takoz formasyonunun aşağı yönlü kırılacağını belirtti. Böylece lider kripto para biriminin kısa vadede düşüş yaşayacağını belirtti. Analist BTC için hedefinin 41.000 dolar seviyeleri olduğunu söyledi.

BTC2-08.25

Lider kripto para birimi bollinger orta bandının üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Orta bandın kırılımı ile hedef alt bant seviyesinin denk geldiği 42.500 dolar seviyesi olacaktır.

08.25-BTC3

Bitcoin İçin 100.000 Dolar Hedefi Var!

Bitcoin’in 50.000 dolar düzeltmesi mutlaka bir ayı piyasasının başlangıcı anlamına gelmez. Analistlerin 100.000 dolar hedefi hala aktif olarak devam etmektedir.

Analist Lyn Alden’e göre Bitcoin’in gelecek yıla kadar 100.000 dolara ulaşması için potansiyeli olduğunu söyledi. Kripto para biriminin hala uzun vadeli hareketinin erken ve orta aşamasında olduğunu belirtti.

Mike McGlone da Bitcoin için aynı fiyat hedefini altın piyasasından sermaye çekeceği umuduyla öngördü. Ek olarak analiste göre BTC için 100.000 dolar hedefi çok basit bir hedef.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster