MicroStrategy Bitcoin (BTC) Alımlarına Devam Ediyor!

Bitcoin-freshblue-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MicroStrategy, 177 milyon dolar değerinde 3.907 Bitcoin’in ek bir satın alımını duyurdu. Fortune 500 şirketi, en son alım yaptığı BTC’lerin tanesini ortalama 45.294 dolar fiyatla satın aldı. MicroStrategy şu anda tanesi ortalama 26.769 dolardan satın alınan toplam 108.992 Bitcoin’e sahip.

Micro-08.24

Şirket Bitcoin Satmayı Düşünmüyor!

MicroStrategy, Bitcoin’e toplam 2.918 milyar dolar yatırım yaptı. Öyle ki yakın zamanda durma planı yok gibi görünüyor. Ek olarak şirket, hazinesinde ABD dolarını Bitcoin ile değiştiren ilk Fortune 500 şirketleri arasındaydı. BTC fiyatı birkaç kez 29.000 doların altına indiğinde ve mayıs ayındaki dip sırasında firmaya BTC varlıklarının bir kısmını satmaları için çok fazla baskı vardı. Bununla birlikte, şirketin CEO’su Michael Saylor, şirketin satış düşüncesinin olmadığını savundu.

Şirket, BTC fiyatının 10.000 doların hemen üzerinde işlem yaptığı geçen yıl Bitcoin‘e yatırım yapmaya başladı. O zamandan beri birçok kez lider kripto para birimini satın aldı.

MicroStrategy Boğa Koşusunu Ateşleyebilir!

Bitcoin fiyatı dün önemli 50.000 dolar desteğinin altına düştü. Kripto piyasası boğa koşusunun ikinci ayağına hazırlanırken, MicroStrategy’nin son alımı Bitcoin’in boğa koşusuna yardımcı olabilir. Ek olarak lider kripto para birimi geçtiğimiz ay boyunca %74’lük bir artış yaşadı. Kripto para için bir sonraki hedef 50.000 dolar direncini kalıcı olarak aşmaktır. Sonra ise 64.683 dolardaki ATH’sini yeniden test etmek olacaktır.

MicroStrategy’ye, bilançolarına Bitcoin ekleyen halka açık birkaç şirket katılıyor. BlackRock, Fidelity, Goldman Sachs ve JP Morgan gibi şirketlerin müşterilerine Bitcoin yatırım seçenekleri sunmak istemesi lider kripto para birimi için kurumsal talebin ne denli arttığını gösteriyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster