EOS Fiyat Analizi: Altcoinde Trend Tersine Dönebilir mi?

EOS-COIN-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

EOS, iki kez her biri %19’luk bir satışı tetikleyen güçlü satış baskılarıyla karşı karşıya kaldı. En son düşüş, fiyatın temmuz ayındaki düşük seviyelerden uzanan yükselen trend çizgisini kırdı. Bu da piyasayı potansiyel bir ayı trendi değişimi tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı.

EOS Yükselen Trend Çizgisini Kırdı!

Temmuz sonundan bu yana EOS, yükselen trend çizgisi tarafından desteklenen sabit bir yükseliş trendi içinde işlem görüyordu. Bununla birlikte, satıcılar iki kez 5.6-6 dolar kilit direnç bölgesinin üzerinde satış baskısını arttırdılar. Bu da sert bir değer kaybına neden oldu.

EOS-08.27

Kısa vadeli satıcılar, EOS’un yükselen trend çizgisinin altına düşmesinin ardından bir kez daha piyasa üstünlüğünü ele geçirdiler. 4 saatlik 200-SMA, boğaların bir tepki yükselişi sağlayabilmesi için son destek seviyesiydi. Daha fazla boğa duyarlılığı ikili dip oluşumu ile yukarı yönlü hareketleri sağlayabilir.

Göstergelerde Son Durum Ne?

4 saatlik RSI geçen hafta simetrik bir üçgen görünümü ile belirsiz bir tablo çizmişti. Endeks kararlı bir şekilde 60’ın üzerine çıkamadı ve ayı bölgesinde işlem görmekte. Ancak endeksin aşırı satım bölgesinden geri sıçrayarak yukarı yönlü hareketi ile altcoin momentum kazanabilir.

RSI’ın düşen trendinin üzerine çıkmak altcoin için önemli bir boğa hamlesi olacaktır. Burada, günlük RSI’ın hala yarı çizginin üzerinde olduğunu ve ayı bölgesine düşmediğini belirtmekte önemlidir. Dahası, EOS 200-SMA’nın üzerinde işlem yaparken MACD‘de satın alma baskısının biraz güçlendiği gözlendi.

MACD histogramı endeksin aylık düşük seviyelerden toparlanmaya başlanması nedeniyle ayı ivmesinde bir geri dönüşe dikkat çekti. Son olarak, DMI’nın -DI hattı +DI’nin çok üzerinde işlem görüyor. Bu, alıcıların piyasa üstünlüğünü kendi lehlerine değiştirmek için daha fazla alım baskısı oluşturmaları gerektiğini öne sürdü.

EOS’un 4 saatlik 200 SMA’sından ve ikili dip formasyonu ile yukarı yönlü hareketine devam edeceğini gösteren sinyaller var. Yukarı yönlü hareketlerde ilk test edilecek seviye 5 dolar seviyesidir. Ek olarak düşüşün devam etmesi halinde altcoin 4.4 dolara kadar düşebilir.

Bitcoin‘deki geri çekilme çoğu altcoin için geri çekilmeler ile sonuçlandı. Bu yüzden yatırımcıların lider kripto para biriminin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster