EOS Fiyat Analizi: Beklenen Fiyat Artışları İçin Ne Gerekiyor?

EOS-COIN-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

EOS piyasasında zorlu bir haftanın ardından koşullar iyileşiyor gibi gözüküyor. Altcoin için 5 günlük en düşük seviye 4.72 dolara olarak gözüküyor. Temel göstergeler boğa pozisyonlarını geri getirdi.

Belirli direnç seviyelerinde birkaç risk gözüküyor. Potansiyel bir ikili tepe oluşumu kısa vadeli satıcılar tarafından olumlu karşılanabilir. Ancak, alıcıların bu tür zorlukların üstesinden nispeten kolay bir şekilde gelmelerini beklenebilir. Yazım sırasında EOS son 24 saatte %9 artışla 5.45 dolardan işlem görüyor.

EOS Önemli Hareketli Ortalamaların Üzerinde

4 saatlik grafikten bahsetmeden önce, EOS’un günlük ve haftalık grafiklerde bazı önemli hareketli ortalamaların üzerinde işlem yaptığını belirtmek önemlidir. Daha büyük zaman dilimlerindeki mumların altındaki 20, 50 ve 200 Basit Hareketli Ortalamalar EOS’un uzun vadeli olumlu bir yükselişe kilitlendiği anlamına geliyordu.

Yakın vadeli hareketine gelince EOS, alıcıların piyasaya 4.7-4.8 dolar arasında yeniden girmesi ve fiyatı son zamanlardaki düşüklerinden çekmesiyle kısa-orta vadeli SMA’larının üzerinde bir geri dönüş gördü. Altcoin için ilk direnç bölgesi 5.56-5.95 dolar arasında bulunuyor.

EOS-08.21
EOS 4 saatlik grafiği

Tersine dönülürse, 4.7 doların üzerinde bir yerde bulunan destek boğasal bir hareketin korunmasına yardımcı olacaktır. Aksine, EOS 5.95 dolarda başka bir zirve oluşturursa ve daha yüksek seviyelerde kapanamazsa, kısa vadeli satıcılar geri çekilmeleri başlatabilir. Bu çift üst formasyona neden olacaktır.

Altcoin İçin Göstergeler Olumlu Gözüküyor

Göreli güç endeksi daha yüksek zirveler oluşturdu. Ek olarak 60’ın üzerinde işlem görüyor. Bu bir yükseliş trendinin aktif olduğunun bir işareti. Awesome Oscillator ayrıca yarım çizginin üzerinde toparlandı ve bir satın alma sinyali sundu.

Yönlü Hareket Endeksi, 19 Ağustos’ta önemli bir geçişe tanık olduktan sonra olumlu bir sonucu da doğruladı. Bu, EOS’un hareketli ortalamalarının üzerine tırmanmasına karşılık geliyor.

EOS ayı sinyallerinden kaçındı. Altcoin için yakın vadeli görünüm yazım sırasında olumlu görünüyordu. En iyi durumdaki sonuçta 6.2 doların üzerinde bir kapanış ile beklenebilir. Bu da yazım sırasındaki seviyesinden %11’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Öte yandan, EOS’un 5.94 doların üzerine yükselememesi durumunda kısa vadeli satıcılar devreye girecektir.

Ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketleri EOS içinde etkili olacaktır. Bitcoin‘in sert hareketleri altcoinde geri çekilmeler sebep olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster