Altcoin Fiyat Analizi: XTZ, BAT ve DASH İçin Hedef Neresi?

altcoinler-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası Bitcoin’in üç ay sonra ilk kez 48.000 doların üzerinde işlem görmesiyle birlikte canlandı. Ancak altcoin piyasası boğa sinyaline hemen yanıt vermedi. Tezos, BAT ve DASH son 24 saat içinde bazı kazançları kaydettikten sonra çoğunlukla kendi grafiklerinde konsolide olmaya başladı.

XTZ 3.86 dolar direnç seviyesine yakın işlem görürken %2.6 değer kazandı. BAT 0.770 dolar direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ek olarak DASH 245 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

XTZ/USDT Fiyat Analizi

XTZ son 24 saatte %10’dan fazla yükseldi. Yazım sırasında 3.74 dolardan işlem görüyor. Bir hafta içinde ikinci kez 3.8 dolar direnç seviyesini test etti.. Ancak altcoin için teknik göstergeler, XTZ’nin dört saatlik grafiklerinde konsolide hareketi de tasvir ettiğini göz önünde bulundurarak karışık sinyaller verdi.

XTZ-08.21
XTZ/USDT 4 saatlik grafiği

Awesome Oscillator, piyasada olumlu fiyat eylemi gösteren yeşil sinyal çubukları çıkardı. Göreceli Güç Endeksi’nin boğa bölgesinde 60 işaretine yaklaşması ile alım baskısı toparlandı.

MACD histogramında yeşil çubuklar kaydetti. Ancak son birkaç çubuk boyları kısaldı. Ancak XTZ için aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 3.25 dolar seviyesi olacaktır. Düşüşün devamının gelmesinde ise 2.95 dolar seviyesinden tepki alınması beklenebilir.

BAT/USDT Fiyat Analizi

BAT dünden bu yana %15’lik bir sıçrama sergiledi. Altcoin yazım sırasında 0.79 dolardan işlem görüyor. BAT 0.770 dolar direnç seviyesinin üzerinde yükselişe geçti. Göstergeler piyasada pozitif fiyat hareketine işaret etti.

Awesome Oscillator, yarı hattında büyüyen yeşil sinyal çubukları kaydederken, MACD de yeşil çubukları kaydetti.

BAT-08.21
BAT/USDT 4 saatlik grafiği

Bollinger Bantları hafif ayrışma ile paralel kaldı. Bu da piyasalardaki oynaklığın yükselişte olabileceğini gösterdi.

Ek olarak mevcut fiyat yükseliş trendinden bir kırılma, BAT’ı potansiyel olarak 0.770 ve 0.651 destek hatlarına düşürebilir.

DASH/USDT Altcoin Fiyat Analizi

Dash son 24 saat içinde %20’den fazla yükseldi. Altcoin yazım sırasında 240 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak teknik analiz grafiğinde konsolidasyonu da tasvir etti. DASH 234.84 direncinin üzerinde yukarı yönlü harekete geçerek 245 dolara kadar yükseldi.

DASH-ALTCOIN-08.21
DASH/USDT 4 saatlik grafiği

Ek olarak Chaikin Para Akışı, sermaye girişlerinin artmasıyla yarım çizginin biraz üzerine çıktı. Tersine, Awesome Oscillator olası bir ayı fiyat sonucunun başlangıcını gösteren kırmızı bir sinyal çubuğu kaydetti. Buna bağlı olarak, MACD de histogramında geri çekilen yeşil çubuklar yayınladı.

Fiyatlar mevcut seviyede kendini sürdüremezse, yaklaşan işlem seansları boyunca DASH için destek seviyeleri 234 ve 192 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Altcoin piyasası Bitcoin ile fiyat hareket ettiğinden yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri önemlidir. Lider kripto para birimi yazım sırasında 49.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak lider altcoin Ethereum ise 3260 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster