Ethereum Gözünü Zirveye Dikti: İlk Hedef 3500 Dolar mı?

ethanaliz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum’un önü Bitcoin’in hareketleriyle açıldı mı? Hedefimiz ne? İnceleyelim.

Ethereum Gözünü Zirveye Dikti!

ETH, Şuan Kripto varlık piyasasında BTC ‘den sonra en büyük ikinci kripto para birimi diyebiliriz. Bitcoin‘in son hareketlerinden sonra altcoinlerin yükselmesinin önünü açtı.

Peki ETH’ de durum ne? ETH, 20 Ağustos’ ta 3.300$ seviyemizi yeniden test etti ancak direnci kıramadı ufak bir düşüş yaşadı. Lakin BTC ile beraber yükselişini hala sürdürme niyetinde. Şuan kafamızdaki önemli soru şu, Ethereum 3.500$ seviyesine ulaşacak mı? Şimdi bu soruya yanıt arayalım.

eth-2

Grafikte’ de gördüğümüz üzere şuan bir yükseliş trendinde olduğumuz belli birşey lakin sorumuz trend değil hedef, şu an Bitcoin 48000 desteği üzerinde akümüle oluyor, bunun ile beraber aynı şekilde ETH’de aynı hareketleri yapıyor. Peki bu akümüle ne anlama geliyor, kısacası şu Bitcoin’ de 50,000$ hedefimiz yakınken, ETH için ise; 3,500$ seviyemizin yakın olduğunu anlıyoruz.

Ayrıca Grafikteki şu ayrıntıyıda kaçırmamak gerekir 3,000$ ile 3,200$ arasında çok güçlü bir destek oluşmuş durumda destek çizgilerimizi buna göre çekebiliriz. Artık kritik seviyemiz ekstra bir direncimiz kalmadı. Doğrudan hedefimiz 3,500$ ETH çok ciddi hareketler ile bunu yapacak gibi görüyoruz.

Ancak bir pürüz var, ETH geçtiğimiz hafta %0,92 değer kaybı yaşarken, son 24 saatte %2,33 değer kazandı. Ancak bu yükselişlere rağmen hacimde bir zirve yaşanmadı.

Zirve yaşanmadığı gibi geçtiğimiz haftaya nazaran %50 bir hacimsel kayıp olduğunu görebiliriz. Hacimsel kaybı bir kenara koyduğumuzda, RSI bize olumlu sinyaller veriyor. RSI şuan 65 seviyelerinde yinede bu yükselişe nazaran RSI’ ın bile düşük olduğunu söylemek mümkün.

Herşeye rağmen, ETH’nin RSI seviyesi aşırı alım seviyesine girmek üzere eğer önümüzdeki süreçte bu şekilde artış devam ederse, ETH’nin 3,500$ seviyesini görmesi hiçte zor olmayacak.

Dipnot olarak şunu’ da belirtebilirim ki; ETH’nin yükseliş rallisi Nisan ayında yaşanan rallisi ile oldukça yakın seviyelerde ve oldukça uyumlu gibi gözüküyor.

Sizler Ethereum’un Bu Yükselişi Hakkında Neler Düşünüyorsunuz? Aşağıdaki Yorumlar Kısmından Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşabilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster