Solana Fiyat Analizi: SOL En Değerli 6. Kripto Para Oldu!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana son birkaç haftadır yukarı yönlü hareketlerini sürdürüyor. Genel kripto para piyasasının satış baskısı altında kalmasına rağmen Solana, 200 doları geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 dolara yükseldi.

Solana XRP’yi Geride Bıraktı!

SOL, Bitcoin’in 43.000 dolar seviyelerine doğru sert düşüşü sırasında 128 dolar seviyelerine kadar düştü. Ardından gelen yukarı yönlü hareketler ile 2 günde yaklaşık %68’lik bir yükseliş yaşadı. SOL son 24 saatte ise %30’dan fazla yükseldi.

Solana-09.09-1

SOL yazım sırasında 61 milyar dolarlık piyasa değeriyle 210 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bununla birlikte SOL, Ripple’ın XRP’sini geçerek altıncı en büyük kripto para birimi oldu. Solana’nın bu hafta sonuna kadar en değerli ilk beş kripto para arasına girmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Solana-09.09-2

Solana’daki büyük fiyat rallisi ağustos 2021’in ortalarından itibaren başladı. Bir aydan kısa bir sürede SOL, en değerli ilk on kripto para listesine girerek %350’den fazla değer kazandı.

DeFi Aktivitesi ve Stake Değeri Yükselişte

Solana’daki son fiyat rallisi, platformdaki DeFi aktivitelerindeki artışın ortasında geliyor. DeFi Lama’daki verilere göre Solana’daki toplam değer (TVL) 7,5 milyar doları aştı.

Geçen ay Solana blockchaininin TVL’si 6 milyar dolardan fazla artış yaşadı. Ek olarak bu, Solana’nın DeFi kullanıcıları için en iyi platformlardan biri olarak ortaya çıktığını gösteriyor. Ayrıca son zamanlarda bazı analistler Solana’yı lider altcoin Ethereum ile karşılaştırmaya başladılar.

Solana-09.09-3
Solana Ethereum Karşısında Güçlenmeye Devam Ediyor.

Solana blockchainindeki stake değerleri de yükselişte bulunuyor. Staking Rewards ile ilgili verilere göre Solana blockchainine yatırılan toplam değer 80 milyar dolara yaklaştı. Solana şu anda %75,4 olan rehin oranı açısından 1 numaralı sırada yer alıyor.

Solana gibi Ethereum’un rakipleri, bu yıl artan ETH gas ücretleri ve düşük ETH işlem verimi ile büyük ilgi gördü.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin yazım sırasında 46.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak Bitcoin için 45.500-46.000 dolar altında kapanışlar olmadığı sürece hedefin 48.000 dolar direnç seviyesi olacağı söylenebilir. Fakat yatırımcıların özellikle bu günlerde dikkatli olmaları gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster