Bitcoin Fiyatı Ne Olacak? BTCUSD Analizi: Boğa ve Ayı Senaryoları!

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bugünkü BTCUSD analizimizle birlikte, Bitcoin fiyatlarının ne olacağı sorusunu boğa ve ayı senaryolarında iki farklı olasılıkla ele alacağız. Bitcoin fiyatları geçtiğimiz gün içerisinde sert bir düşüş yaşayarak 53 bin dolar bandından, 42 bin dolar bandına düştü. Yer yer bir çok borsada 40,000 dolar seviyelerinin anonsu yapılırken milyarlarca dolarlık long pozisyonları terste kaldı.

Bitcoin-milyar-dolar-liq

Peki Bitcoin fiyatları ne olacak? İşte Bitcoin için olası boğa ve ayı senaryoları!

Bitcoin Fiyatı Son Durum

Bitcoin-Fiyati-Son-Durum-8-Eylul

Yukarıdaki BTCUSD 4 saatlik grafiğinde yer alan analizimizin her şeyi gösterdiği aşikar ancak biz yine de yorumlayalım. Bitcoin fiyatları için piyasa takibi amaçlı çizdiğimiz grafiğimizde, güçlü desteklerden biri olan 42800 dolar bandının (en alttaki yeşil yatay çizgi) çok iyi bir şekilde çalıştığını görebiliyoruz. Dünki satışlar geldiğinde Bitcoin 53 bin dolardan bu seviyeye dokunduktan sonra, kapanışı 47 bin dolar seviyesine yakın bir şekilde yaptı. Ardından 4 saatlik mumların 4.sünde belirlediğimiz ikinci güçlü destek çizgisi olan üst yeşil yatay çizgisinin test edildiğini görüyoruz.

Analizimizi hazırlarken 4 saatlik kapanışa henüz 2 saat var ve buradan sırasıyla EMA testlerini görebilmemiz muhtemel. Fiyat hedeflemelerimizin pozitif olabilmesi için ise sırasıyla 48 bin dolarlık direncin desteğe dönüştürülmesi, 4 saatlik kapanış gelmesi ardından 49,785 dolarlık direncin testini mümkün kılabilir.

Bitcoin Fiyatları ve Boğa Senaryosu

Bitcoin-Boga-Senaryosu

Bitcoin boğa senaryosu için yapılan bu analizde ise düşüşün 41,969 dolarlık destek bandından sektiğini ancak yakın vadeli fiyat düşüşün devam edeceğini görebiliyoruz. Bitcoin boğa senaryosunun çalışabilmesi için öncelikli olarak daha güçlü destek seviyelerinden bounce (sıçrama) isteği doğabilir. Bu ihtimaller karşısında öncelikli olarak fiyatlar 48,500 ve 50,400 dolarlık seviyelerin olası test durumunda, gerisinde kalırsa kaçınılmaz düşüşler bizleri önce 42 bin dolar düzeyindeki destekte, orada tutunma sağlanamaz ise 36,400 dolarlık destek seviyesinde bekliyor olacak. Bu iki destek bir hayli güçlü sıçrama alanları olup, kötü senaryoda analistlerin ve yatırımcıların birincil kaleleri olma ünvanını taşıyor.

BTCUSD-Boga-Ihtimali

Şayet fiyat 36,400 dolarlık destek seviyesinden bir bounce etkisi yaratırsa, piyasa koşullarına bağlı olarak olumlu hedeflemelerden olan 97 bin dolarlık BTC fiyat seviyesi güçlü bir hedefeleme olarak, yıl sonunda yatırımcıları sevindirebilir.

Bitcoin Ayı Senaryosu

Bitcoin-Ayi-Ihtimali

Bitcoin fiyat analizinin kötü ihtimali yani ayı senaryosunda ise potansiyel yükselişin yanı sıra, sıkışmadan doğabilecek bir düşüş işaret ediliyor. Bu düşüş senaryosunun çalışabilmesi için 48,500 ve 50,400 dolarlık erken yükseliş hedeflerinin kapanışlarının yeterince güçlü olmaması ve bu seviyelerin üzerindeki mum kapanışlarının başarılı olamaması gereklidir. Akabinde BTC fiyatı ilerleyen dönemlerde şayet bu güçlü dirençleri destek haline getiremezse, fiyat trend kanalını test etmeyi isteyebilir. Bu da 38 bin dolarlık bir BTC fiyatlanmasına sebebiyet verebilir. Analizimizi okuduktan sonra genel kripto para piyasa analizine de göz atmayı unutmayın.

Yatay seyirde Bitcoin fiyatı güçlü direnç bölgesini aşamaz ise, sıkışan kanalla birlikte 22 bin dolarlık bir senaryo ile Bitcoin ve tüm kripto para piyasasını üzebilir. Yapılan analiz yatırım tavsiyesi olmayıp, potansiyel hedeflemeleri gösteren bir eğitim çalışmasıdır. Yatırımlarınıza yön verirken kendi araştırmanızı yapmalı ve kendi kararlarınızı almalısınız.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster