Solana 200 Dolara Yolculuk: Yükselişin Devamı Gelecek mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana boğa rallisini sürdürmeye devam ederken 200 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Yazım sırasında lider kripto para birimi Bitcoin’e paralel olarak düşüş yaşayan SOL, 180 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini yenileyerek 195.48 dolara kadar bir yükseliş yaşadı. Son 24 saat içinde ise %20’den fazla yükseliş yaşadı.

Solana İlk Beşe Girebilir mi?

Dogecoin’in yedinci sıradaki yerini alan Solana’nın piyasa değeri 50 milyar doların üzerinde bulunuyor. Ek olarak piyasa değeri 60 milyar dolar seviyelerinde olan XRP ile arasındaki farkı kapatıyor. Solana’nın önümüzdeki süreçte piyasa değerine göre ilk beşte yer alma olasılığı bir hayli yüksek.

Solona-09.07-2

SOL için son fiyat rallisi, ağdaki artan DeFi etkinliğinin arka planından geliyor. Ağustos 2021’in başından bu yana geçen altı haftada, Solana blockchainindeki toplam değer (TVL) 4.5x veya başka bir ifadeyle %350 arttı. Aynı zamanda, SOL’un fiyatı şaşırtıcı bir şekilde %400’den fazla bir artış kaydetti.

Solana TVL 5,75 Milyar Dolara Yaklaştı

DeFi Lama’nın verilerine göre, Solana’ya kilitlenen toplam değer tüm zamanların en yüksek değeri olan 5.73 milyar dolara ulaştı. Ek olarak Solana blockchainindeki en iyi beş DeFi projesi Saber (SBR), Raydium (RAY), Sunny (SUNNY), Serum (SRM) ve SolFarm ‘dır (TULIP).

Saber (SBR) tek başına Solana blockchaininde kilitlenen toplam değerin yaklaşık %29’una hakimdir. SBR fiyatı son 24 saat içinde şaşırtıcı bir şekilde %50’den fazla arttı. Ek olarak altcoin yazım sırasında 0.60 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Solana’nın Ethereum’dan daha iyi bir akıllı sözleşme platformu olup olmadığı konusu yatırımcılar arasında merak konusu. Ethereum yüksek ücretler ve bazı ağ tıkanıklığı sorunlarıyla rakiplerinin güçlenmesine olanak sağlıyor gibi görünüyor.

Solana, tüm piyasanın dikkatini çekerek güçlü bir sosyal hakimiyetin de sahibi olmayı başardı. Altcoin için ilk hedef 200 dolar seviyelerini aşmak olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ile SOL için yeni zirveler mümkün olacaktır.

Solana-09.07-1

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Lider kripto para Bitcoin yazım sırasında 50.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin2in aşağı yönlü hareketleri altcoin piyasasınında aşağı yönlü hareket etmesine neden olacaktır. Bu yüzden yatırımcıların BTC fiyatını da takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster