Bitcoin İçin Yeni Hedef 55.000 Dolar Olabilir mi?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin kısa vadeli konsolidasyon döneminden sonra ivme kazanıyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi yazım sırasında 51.750 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin Günlük Kapanışını Önemli Direnç Üzerinde Yaptı!

Lider kripto para birimi Bitcoin, gün kapanışını 51.750 dolar seviyelerinden yaptı. Kripto para analisti Lark Davis’e göre bu kapanış Bitcoin için çok önemli oldu. Bitcoin yaklaşık dört aydır ilk kez bu kadar iyi bir kapanış yapmayı başardı.

Bitcoin-09.06

Geçtiğimiz hafta boyunca bazı altcoinler yükselişlerine devam ederken BTC yatay bir aralıkta konsolide oldu. Lider kripto para, piyasadaki artan girişler ile geçen hafta yaklaşık %8 değer kazandı. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment raporlarına göre Bitcoin’in piyasa giriş-çıkış akışı aktivitesi, ağustos sonu ile eylül başı arasında borsalarda hareket eden BTC büyük akışının ardından sakinleşti. Bu, kasım 2011’den bu yana BTC 2 dolarla dibe vurduğu zamandan beridir 7 günlük en büyük sermaye akışı oldu.

Bitoin-09.06-2

Bitcoin İçin Kısa Vadeli Hedef 55.000 Dolar!

Bitcoin boğaları kısa vadede 52.000 doların aşılması ile 55.000 dolar seviyelerini hedefliyorlar. Lider kripto para birimi son zamanlarda güçlü direnç seviyelerini geçmeyi başardı. Ek olarak analist Willy Woo arz şoku değerleme modeline dayanarak, Bitcoin’in yakın vadede 55.000 doların üzerinde bir değere sahip olacağını belirtti.

Bitcoin adres aktivitesinin hızlı bir şekilde toparlanmasıyla BTC, oldukça güçlü bir şekilde toparlandı. Öte yandan analist Mike McGlone BTC’nin 100.000 dolara doğru yolculuğunun başladığını belirtti. Ek olarak lider kripto para biriminin 100.000 dolar yolculuğu için aşması gereken dirençlerin azaldığını ifade etti. Yani bu demek oluyor ki Bitcoin’in ATH’sini aşması ile 100.000 dolar yükselmesi çok kısa bir sürede gerçekleşebilir.

Bitcoin-09.06-3

Bir dizi piyasa analisti bu yılın sonuna kadar BTC için 100.000 dolar seviyelerini hedefliyor. Temmuz ortasında 30.000 doların altına indikten sonra Bitcoin, dip seviyesinden %66’dan fazla değer kazanmayı başardı.

BTC için kısa vadeli ilk direnç seviyesi 52.000 dolarda bulunuyor. Ek olarak aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 50.500 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılımı ile 49.600 dolar seviyeleri test edilebilir. 49.600 dolar seviyesi güçlü bir destek seviyesidir. Ancak bu seviyenin altındaki kapanışlar BTC için tehlikeli olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster