Solana MarketCap Sıralamasında DOGE’yi Geride Bıraktı!

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana 100 dolar seviyesini geçtikten sonra yükselişi durdurulamadı. Altcoin piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para oldu. SOL, kripto para piyasasının geri kalanının fiyatlanma dengesi nispeten hareketsiz kaldığında bile, geçen hafta içinde %70’in üzerinde değer kazanmayı başardı.

Solana Soluklanmadan Yükselişine Devam Ediyor!

SOL grafiklerde ilk kez art arda yedi haftalık yeşil mum kapattı. Bu da altcoinin inşa ettiği güçlü boğa momentumunu gösteriyor. SOL’un piyasa değeri de 40 milyar doları aşarak Dogecoin’in piyasa değerini geçti ve ardından yedinci sıraya yükseldi. Altcoinin yükselişine devam etmesi durumunda bu boğa sezonunda ilk beşe girmeyi başarması muhtemel olacaktır.

Solan-09.03-2

Solana, kripto piyasasında mayıs sonrası yeni bir ATH‘ye yükselen ilk altcoin oldu. Daha sonra Cardano (ADA) ve Terra (LUNA) gibi altcoinlerde tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiler.

Solana ağustos ayının başlarında 40 dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. Altcoin şimdi ise 150 dolar seviyesini test etmeye çalışıyor. Böylece Solana bir aydan biraz fazla bir sürede %400’ün üzerinde bir fiyat artışı yaşadı. Altcoin’in fiyat ivmesi, uzun vadeli zincir içi aktivitenin yeni yüksek seviyelere yaklaşmasıyla ve Solana ekosisteminin hızlı büyümesiyle ilişkilendiriliyor.

Sosyal Duyarlılık Pozitif Seyrediyor!

Sosyal duyarlılık değerleri de bir süredir SOL için pozitif seyrediyordu. Bu değer 31 Ağustos’ta en yüksek seviyeye ulaştı. Sosyal duyarlılık genellikle tokenın popülaritesi arttıkça yükselen sosyal medya etkinliği açısından ölçülür. Son birkaç gün içinde sosyal hakimiyette hafif bir düşüş oldu. Ancak altcoin 146.45 dolar seviyelerinde yeni bir ATH’ye yükseldiğinden bu düşüş fiyat momentumunu etkilemedi.

Solana-09.03-1

SOL’un mevcut piyasa hakimiyetini sürdürmeyi başarıp başaramayacağı ve bundan sonra 2.000 dolara ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecektir. Ekosistem, NFT’ler için de aktif destekle birlikte büyük bir gelişme yaşıyor.

Solana-09.03

Genel kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde hareket ediyor. Her ne kadar Solana korelasyonu kırmış olsa da çoğu altcoin BTC’nin fiyat eylemlerini takip ediyor. Bu yüzden yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para birimi yazım sırasında 50.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin için her ne kadar yıl sonu hedefi 100.000 dolar seviyelerinde olsa da yatırımcıların dikkatli olması gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster