Bitcoin 50.000 Dolardayken İzlenecek Önemli Metrikler!

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin geçtiğimiz ay başlattığı boğa koşusunu devam ettiriyor. Bununla birlikte, lider kripto para birimi yaklaşık 50.000 dolar seviyelerinde birden fazla dirençle karşılaştı. Yazım sırasında Bitcoin, 923 milyar dolarlık piyasa değeri ile 49.950 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Metrikler Pozitif Gözüküyor!

BTC’nin gelecekteki fiyat eylemi hakkında bize fikir verebilecek bazı önemli zincir içi ölçümler vardır. Bitcoin ağı aktivitesi son zamanlarda keskin bir yükseliş gördü. Veri sağlayıcısı Santiment’e göre, günlük adreslerdeki etkinlik iki aydır ilk kez 1 milyondan fazla arttı.

Bitcoin-09.02-3

Ayrıca, Binance’teki fonlama oranlarına dikkat edilirse, türev yatırımcıları arasında güçlü bir yükseliş konsensüsünün varlığı göze çarpacaktır. Santiment raporu notları şu şekilde:

“Fonlama oranındaki tarihsel ani artışlar yaklaşan fiyat artışlarıyla çakıştı. Bunun hemen olması şart değil. Ancak insanların BTC fiyatında neler olduğu konusunda biraz fazla emin olduklarının bir işareti. Tehlikeli bölgeye ulaşmadan önce hala gidilecek yol var.”

Bitcoin-09.03-2

Bitcoin Balina İşlemleri Yüksek Bir Seviyeye Ulaştı!

Veri sağlayıcısı Santiment ayrıca BTC balina işlemlerinin de son zamanlarda güçlü bir yükselişte olduğunu açıklıyor. Santiment, “Mayıs ortasından bu yana ilk kez bu psikolojik direncin test edilmesiyle, 100.000 doları aşan balina işlemleri temmuz sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı” diye yazıyor.

Bitcoin-09.03-1

Buna ek olarak, Bitcoin’in piyasa değeri-gerçekleşen değer (MVRV) oranı hala nispeten düşük olmaya devam ediyor. Bu nedenle, Bitcoin fiyatının tehlikeli bölgeye ulaşmadan önce yükselmesi için çok fazla kapsam vardır.

Bu zincir içi ölçümlerin dışında, birçok piyasa analisti 2021’in önümüzdeki aylarında Bitcoin fiyat rallisinin gerçekleşeceğini söylüyorlar. SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatının mevcut fiyatından 100.000 dolara yani %100 yükseliş yaşamasını beklediğini belirtmişti.

Ayrıca, PlanB’nin stoktan akışa (S2F) modeline göre, Bitcoin fiyatı bu yıl 100.000 dolara ulaşacak. S2F modeli şimdiye kadar oldukça doğru çalışıyor.

Lider kripto para birimi altcoinlerin de yükselişini sağladı. Lider altcoin Ethereum 4.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor. Ek olarak Solana ve Cardano gibi altcoinler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştılar. Bitcoin 50.000 dolar üzerinde kalıcılık sağlayabilirse bu durum altcoinlerin yükselişine devam etmesini sağlayacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster