AVAX Fiyat Analizi: Yükseliş Yeniden Başlıyor mu?

Avax-1-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AVAX, son birkaç haftada %500’ün üzerinde bir fiyat artışı yaşadı. Bu fiyat hareketi AVAX fiyatını aylar sonra ilk kez yeni bir yüksek seviyeye çıkardı. Yatırımcılar, kripto alanı içindeki büyük bir sorunu çözmeyi hedeflediği için AVAX’ın yeniden bir ralli yaşayacağını düşünüyorlar. AVAX’ın sunduğu çözüm, Ethereum’a benzer şekilde DeFi ve dApp’lerin üzerine inşa edilmesine izin veren son derece ölçeklenebilir ve verimli bir blok zinciridir.

Alçalan Takoz Yükseliş Getirecek mi?

Fiyat eyleminin son 1 ayına bakılırsa AVAX fiyatının yükselen trend çizgisini çok iyi koruduğunu görebiliriz. AVAX birkaç gün önce bu trend çizgisini test etti. Böylelikle de başka bir potansiyel yukarı yönlü bir sıçramaya doğru gidiyor gibi görünüyor. Son iki hafta içinde AVAX fiyatı boğa formasyonu olan alçalan takoz oluşturdu.

Boğalar alçalan takozun yukarı yönlü kırmayı başarırlarsa kırılmayı başarırsa altcoinin 48 dolar direncine doğru yukarı yönlü bir hareket sergileyecektir. Boğaların bu direnci aşması durumda ilk güçlü direnç seviyesi olan 53-58 dolar bölgesi muhtemelen test edilecektir. Bu direnç seviyesinin de aşılması altcoin için yeni ATH anlamına gelecektir.

AVAX-09.02

Avalanche’ın orta vadeli trend çizgisine yaklaştığı değerlendirilirse aşağıya doğru bir kırılma gerçekleşecektir. Boğalar böyle bir durumda yukarı yönlü bir tepki veremezler ise alçalan takoz alt çizgiden kıralacaktır. Böylelikle de ana destek seviyesinin test edilmesi beklenecektir. Bunun gerçekleşmesi için ayılar AVAX’ı bir aydan süredir destek görevi gören 100 MA’nın altına çekmelidir. Tüm bunlar gerçekleşirse altcoinin fiyatının 30-35 dolar seviyelerine doğru %25 civarında düşmesi beklenecektir.

AVAX İçin Göstergeler Neyi Belirtiyor?

Stokastik RSI sert bir şekilde aşırı alım bölgesine ilerledi. Ardından gelen satış baskısı ile aşağı yönlü tepki aldı. Ancak 50 seviyesinin üzerinde kalabildiği sürece AVAX için alçalan takoz formasyonunun yukarı yönlü kırılımı beklenecektir. MACD ise son birkaç haftadır genellikle kırmızı çubuklar gösterdi. Bu da alçalan takozla birlikte boğaların kısa vadede alım baskısını arttırabileceğini gösteriyor.

Genel kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC ve ETH’nin de fiyat hareetlerini takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster