Bitcoin 50.000 Dolar Üstünde Kalıcı Olabilir mi?

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in fiyatı, yaklaşık iki hafta boyunca 45.000-50.000 dolar aralığında konsolide olduktan sonra nihayet 50.000 dolarlık önemli direnci aştı. Bitcoin ilk olarak ağustos ayında 50.482 dolar ile 3 ayın en yüksek seviyesine çıkmıştı. 50.000 dolar direncini tekrar aşan Bitcoin yazım sırasında 50.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Zincir Üstü Desteği Yatırımcılara Güven Verdi!

Bitcoin, 45.000-50.000 dolar bölgesinde güçlü bir zincir üstü destek oluşturduğu için kripto para biriminin iki hafta boyunca yatay hareketi yatırımcıları caydırmadı. Bir sonraki güçlü zincir desteği, BTC’nin bir sonraki hedefi olabileceği 54.000-59.000 dolarda bulunuyor.

Bitcoin-09.02

20 temmuzda başlayan boğa piyasasının birinci ayağında Solana ve Cardano gibi altcoinler yeni ATH’lere ulaştılar. Bitcoin ise boğa piyasasının ikinci ayağında yukarı sert hareketlerine başlayabilir. Bitcoin yazım sırasında 64.863 dolar seviyesindeki ATH’sinden %22 düşük işlem görüyor. Bu yüzden de yeni ATH’lere ulaşma olasılığı yüksek gözüküyor.

Bitcoin İçin Geleneksel Eylül Ayı Düşüşü Gelebilir mi?

Eylül ayı tarihsel olarak BTC için “ayı üstünlüğünde” geçtiğini kanıtladı. Ancak lider kripto para birimi için eylül aylarındaki en büyük getiri tek haneli rakamlarla geliyor. Lider kripto para birimi 2013’ten bu yana çoğu eylül ayında düzeltmeler yaşadı. Ancak mevcut piyasa dinamiklerine ve ayın başlangıcına baktığımızda bu Eylül ayı farklı olabilir. BTC yeni ATH’lere yükselebilmek için %22’lik yukarı yönlü bir hamle yapabilir. Ek olarak böyle bir hamle eylül ayının tüm olasılıklarına meydan okuyacaktır.

Bitcoin-09.02-1

BTC, eylül ayına önemli bir direnç seviyesini kırarak başladı. Yazım sırasında 50.000 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, şimdi 3 ayın en yüksek seviyesini yeniden test edecektir. Son Bitcoin akışı verileri, Coinbase’deki BTC bakiyesinin sadece 700K BTC ile 4 yıllık yeni bir en düşük seviyeye ulaşmasıyla yatırımcı sayısının tekrar yükselişe geçtiğine işaret etti. Ek olarak kurumsal ilgi, 3 aylık ayı üstünlüğünde bile artmaya devam etti.

Bitcoin’in yukarı yönlü hareketi Ethereum için de yukarı yönlü sonuçlandı. Lider altcoin Ethereum 3.400 dolar direncinin üzerinde kalıcı kapanışlar yaparak yükselişe başlamıştı. Ardından gelen BTC yükselişi ETH’nin yükselişine yardım etti. Ethereum son 24 saatte en yüksek seviyesi olan 3.840 dolara kadar yükseldi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster