Bitcoin ve Ethereum İçin Hedef Seviyeler Geliyor mu?

bitcoin-vs-ethereum-1-scaled-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı yatay bir aralıkta daha yüksek bir seviyeye çıkmaya devam ediyor. ETH’nin önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmasının ardından altcoinler aynı hareketi sergileyemedi.

Bitcoin 50.000 doların üzerinde bir kırılma için zorlanıyor. Ancak analistler güçlü zincir üstü ölçümler nedeniyle kendilerini pozitif düşünmeye itiyorlar. Analist Willy Woo, yatırımcıların Bitcoin biriktirdiğini ve 50.000 doların üzerindeki bir kırılmanın 60.000 dolara doğru hızlı bir yükselişle sonuçlanabileceğini düşünüyor.

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Bitcoin’in sınırlı ve sabit arzının ve katlanarak artan talebin fiyatları daha da arttıracağını söyledi. Ek olarak Scaramucci, Bitcoin’in yıl sonundan önce 100.000 dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Şu anda odak noktası, Bitcoin’e karşı üç ayın en yüksek seviyesine çıkarken Ethereum’a kaymış gibi görünüyor. CryptoQuant’ın verilerine göre, bu güçlü performans, borsa cüzdanlarında tutulan Ethereum miktarının 18 Ağustos’ta 19.45 milyondan Eylül 1’de 18.75 milyona düşmesiyle destekleniyor.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin bugün 20 günlük üstel hareketli ortalamanın altına indi. Ancak 200 günlük basit hareketli ortalamadan yukarı yönlü tepki aldı. BTC yazım sırasında her iki hareketli ortalamanın da üzerinde işlem görüyor. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi (RSI) orta seviyenin hemen üzerinde seyrediyor. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 200 günlük SMA’nın altına düşürebilirse BTC/USDT paritesi 43.900 dolardaki bir sonraki desteğine gerileyebilir. Ancak bu destek de kırılırsa bir sonraki destek seviyesi 42.450 dolar seviyelerinde olacaktır. Bu seviyenin de kırılımı BTC’yi 20 temmuzdaki dip seviyelerine kadar düşürebilir. Böyle bir hareket boğa ivmesinin zayıfladığını gösterecektir. Ek olarak böyle bir hareketi birkaç günlük yatay konsolidasyon takip edebilir.

Bitcoin-09.01-a

Alternatif olarak, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirlerse, parite 50.000 ile 50.500 dolar seviyesindeki psikolojik direnç bölgesini aşabilir. Ancak fiyat bu bölgeden bir kez daha aşağı yönlü tepki alırsa BTC tekrardan birkaç gün boyunca yatay konsolide olabilir.

Boğaların yükseliş trendinin yeniden başlatabilmeleri için 50.500 dolar direncini aşmaları gerekir. Bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yükseliş için önemlidir. 50.000 dolar direncinin aşılması ile Bitcoin hızlıca 60.000 dolar seviyelerine kadar yükselebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum son birkaç gündür güçlü direnç bölgesi olan 3.300-3.400 dolar seviyelerini aşmaya çalışıyordu. Ek olarak Bitcoin’deki geri çekilmeler lider altcoini 3.000 dolar kritik desteğine kadar düşürmüştü. ETH’nin 3.400 dolar seviyelerindeki güçlü direnci dün kırıldı. Bu seviyenin üzerindeki kalıcı kapanışlar altcoinin yükselmesini sağladı.

Boğalar bugün de alım baskısını sürdürdü. Ethereum fiyatı 24 saatlik en yüksek seviye olan 3.790 dolara kadar yükseldi. Bu, bir sonraki hedef seviye olan 4.000 dolar direncine doğru gerçekleşebilecek bir yükselişin başladığına işaret ediyor.

Ethereum-09.01-a

20 günlük EMA ve aşırı alım bölgesindeki RSI, piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu gösteriyor. Ancak fiyat mevcut seviyeden aşağı yönlü tepki alırsa 3.350 dolar seviyeleri test edilebilir.

20 günlük EMA’nın altındaki kalıcı kapanışlar ayıların piyasa üstünlüğünü geri aldığını gösteren ilk işaret olacaktır. Ancak Ethereum için 3.000 dolar destek seviyesinin kırılması daha derin bir düzeltmenin başlangıcı olabilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster