Polkadot Yeni Bir ATH’ye Ulaşacak Sonraki Altcoin mi?

polkadot-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yükselen işlem hacmi yatırımcıların DOT’a yeni bir yüksek seviyeye ulaşacak sonraki altcoin olarak bakmalarını sağladı.

Katman-bir akıllı sözleşme platformları, Ethereum ağı Londra hard fork’unun yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı ile ilgili önemli sorunları çözmek için çok az şey yapmasından sonra ağustos ayı boyunca pazar paylarını artırdı.

DOT İçin Artan Boğa Görünümünün Nedenleri!

Farklı blockchain ağları arasında zincirler arası köprülerin oluşturulmasını kolaylaştırmaya odaklanan çok zincirli bir protokol olan Polkadot rakipleri gibi yukarı yönlü bir fiyat kırılması yaşayamadı.

DOT, 20 temmuzdaki 10.36 dolar dip seviyesinden %205 artarak 32.5 dolar ile zirve yaptı.

DOT için giderek artan boğa görünümünün üç nedeni, yaklaşan parachain müzayedeleri, ağda hızla büyüyen bir proje ekosistemi ve günlük işlem hacminde yaşanan istikrarlı bir artıştır.

Polkadot Kusama’nın Başarısını Yakalayabilir mi?

Polkadot ekosistemi için en büyük ivme sağlayabilecek nedenlerde biri, yaklaşan parachain açık arttırmalarıdır.

Parachain crowdloan sürecinin bir parçası olarak, kullanıcılar DOT’u belirli bir dönem boyunca kilitli bırakıyorlar. Ek olarak böyle bir durum mevcut tokenların dolaşımdaki arzını azaltma etkisine sahiptir.

Polkadot ağı, Kusama ağında tüm açık arttırmalar tamamlandığında kendi parachain açık arttırmalarına geçecek. Süreç tamamen denetlendi ve bugüne kadar Kusama tabanlı parachainler sorunsuz çalışıyor.

Polkadot-09.01-1

Ek olarak Polkadot ekosistemi geçtiğimiz yıl boyunca protokoller ve destekleyici altyapı açısından kapsamlı bir büyüme gördü.

Polkadot parachain müzayedelerinin beklendiği gibi, ekosistemin genişlemeye ve yeni projeleri karşılamaya devam etmesi muhtemeldir. Bunun kanıtı Kusama parachain sürecinin şimdiye kadar nispeten sorunsuz olmasından gelir.

Polkadot 24 Saatlik İşlem Hacmi Yükselişte!

DOT’un boğa görünümünün üçüncü nedeni, mayıs ayı sonlarına geri dönen 24 saatlik işlem hacmi oldu.

Polkadot-09.01-2

Ek olarak DOT’un 24 saatlik işlem hacmi Salı günü %300’den fazla artarak 5.41 milyar dolara yükseldi. Yaklaşan Kusama parachain müzayedeleri için beklenti, KSM’nin başarısını DOT’un gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği oldu. Ek olarak bu, fiyatları yükseltebileceği için DOT yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Polkadot-09.01-

Kusama ağı açık artırma sürecinin sorunsuz bir şekilde kullanıma sunulmasına devam edebilir. Ancak bu süreç Polkadot ağında da başlamasının önünü açabilirse, DOT’a olan talep artabilir. Bu da varlık için daha yüksek fiyat hedeflerini gerçekleştirebilir. Ancak kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Altcoinler de BTC’yi takip ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC’nin fiyat hareketlerini takip etmeleri gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster