Bitcoin Eylül Ayında Zincirlerini Kırabilir mi?

bitcoin-15

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ikinci çeyrekte %40.39’luk büyük bir düzeltmeden sonra, bu çeyrekte yaklaşık %35.39 oranında değer kazandı. Lider kripto paranın üçüncü çeyreğin son ayında nasıl bir yol izleyeceği ise yatırımcıları meraklandırıyor. Bitcoin’in son 4 yılda eylül ayındaki olumsuz fiyat eylemlerinin bu eylülde de olmaması için lider kripto paranın boğa baskısına ihtiyacı var.

Bitcoin için Eylül Ayı Neden Önemli?

BTC 2013’ten bu yana, eylül ayında sadece üç kez olumlu bir yükseliş yaşadı. Buna karşılık, ayı düzeltmeleri 2014’te %19’luk bir düşüşle ve 2019’da %13,51’lik bir düşüşle sonuçlanmıştı. Alım baskısının büyük ölçüde güçlü olduğu 2017 ve 2020 yıllarında ise sırasıyla %8,25 ve %7,53 oranında düzeltmeler gözlenmişti.

Bitcoin-09.01-9

Genel olarak eylül ayında yaşanan bu olumsuz tabloyu sabit bir nedene bağlamak mantıklı değildir. Ancak 2021 Eylül ayı için bu beklenti sadece tarihsel bağlama dayanmıyor.

Zincir üzerindeki verilere göre çok az ayı sinyalleri gözüküyor. Lider kripto para için piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğu bir gerçek. Fakat işlem sayısı aynı düzeyde boğa sinyali vermedi.

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre Bitcoin’in işlem sayısı 2021’in ilk çeyreğinde zirve yaptığından bu yana yaklaşık %38 düştü. İşlem faaliyetlerinin yanı sıra toplam transfer hacmi de %62,5 düşüş kaydetti.

Bitcoin-09.01-8

Her iki ölçümde zincir üzerindeki verileri yansıttığından dolayı BTC için önemli olan hacmin büyüklüğü buradan da anlaşılabilir. Hacmin bu kadar azalmasıyla mevcut rallinin 2021 başlarındaki boğa piyasası gibi olmadığı bir gerçektir.

Bitcoin İçin Düzeltme Pozitif Olabilir!

Şu anda, ayılar hem tarihsel olasılığa hem de bir düzeltme için zincir desteğine sahiptir. Bitcoin’in son birkaç aydaki performansıyla ilgili olarak, BTC’nin dördüncü çeyrekte beklenen bir başka güçlü rallisi öncesi bir düzeltme süreci aslında yatırımcılar tarafından olumlu olarak karşılanmaktadır. Ancak yine de, Bitcoin söz konusu olduğunda, hiçbir şey %100 garanti edilmez. Eylül 2021’in varlık için nasıl olacağını sadece zaman gösterecek.

Bitcoin yazım sırasında son 24 saatte %1 yükselerek 47.500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin için yatay konsolidasyon sürüyor. Fakat Ethereum BTC korelasyonunu kırarak yükselmeye devam ediyor. Son 24 saatte %5 yükselen lider altcoin 3.600 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster