Ethereum İçin 10.000 Dolar Hedefi Gerçekleşebilir mi?

ethereum-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum için bu boğa sezonunda yatırımcılar tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %125 uzaklıkta bulunan 10.000 dolar seviyesini hedefliyor. Lider altcoin Londra hard forku sonrası yükselişe geçmişti. Ethereum 20 temmuzdaki dip seviyesinden %130 arttı. Altcoin yazım sırasında son 24 saatte %8 artarak 4.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor.

Lider altcoin Ethereum için beklenen sert yükselişler hiçbir zaman gerçekleşmedi. Yatırımcılar şimdi de Bitcoin’den sonra lider olan kripto para için 10.000 dolar seviyesini hedefliyor. Bu seviye altcoin için yüksek bir hedef değil. Çünkü tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %130 uzaklıkta bulunuyor.

Ethereum Bitcoin’e Karşı Güçlenmeye Devam Ediyor!

Ethereum yaklaşık 1 ay önce 3.300 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ardından lider kripto para birimi ile korelasyonunu kıramayarak yaklaşık 20 gün boyunca yatay bir kanalda seyretti. Ağustos ayı sonlarında bu yatay kanalın üst çizgisi olan 3.300-3400 dolar seviyesini aşarak ralliye başladı. Bu aralığı birkaç kez test eden lider altcoin her defasında bu seviyeden aşağı yönlü tepki almıştı. Ancak 3.300-3.400 dolar seviyesinin üzerindeki kalıcı kapanışlar altcoinin 4.000 dolara doğru yükselişini sağladı.

Lider altcoin Ethereum, Bitcoin ve ABD doları karşısında da güçlenmeye devam ediyor. ETH/BTC paritesi dünden bu yana %5 in üzerinde bir artış kaydetti ve 0.07955’e kadar yükseldi. Yaklaşık 3 hafta yatay konsolide olan parite mayıs seviyelerine geri döndü. Ek olarak ATH’sinden yaklaşık %49 aşağıda bulunuyor.

ETHBTC-09.03

Piyasadaki Ethereum hakimiyeti de artmaya devam ediyor. Yazım sırasında ETH hakimiyeti %20.5 ile mayıs seviyelerinde bulunuyor. Ancak 2018 seviyelerinin hala %20 aşağısında bulunuyor.

Borsalardaki ETH Miktarı Azalıyor

Ethereum 3.500 doların üzerine çıkmasıyla birlikte tüm borsalardaki ETH miktarlarında bir düşüş gözlendi. CryptoQuant verilerine göre borsa cüzdanlarında tutulan Ethereum miktarı 18 ağustosta 19.45 milyon iken çarşamba günü 18.75 milyona geriledi.

Ethereum-09.03-9-1

 

Analistler düşen rezervleri boğa göstergesi olarak belirtiyorlar. Ek olarak yatırımcıların kripto paralarını öncelikle diğer varlıklar için satmak yerine tutmayı seçtikleri için borsalardan çektiklerini savunuyorlar.

Londra Hard Fork’u Sonrası Son Durum Ne?

London Hard Fork’u sonrası 180.000’den fazla ETH yakıldı. Bu miktarın değeri yaklaşık olarak 730 milyon dolara denk geliyor. Ethereum’un yakım işlemi aynı zamanda altcoinin fiyat artışına da katkıda bulunacaktır.

EIP-09.03

Ethereum’un yakılması ile azalacak olan arz, altcoini deflasyonel bir varlık haline getirecektir. Bu yüzden yatırımcıların mevcut olan 10.000 dolar hedefinin gerçekleşmesi muhtemeldir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster