Altcoin Fiyat Analizi: XTZ, MATIC, BTT

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişi ile birlikte yükseliş yaşamaya devam ediyor. Tezos 5.2 dolar desteğinin üzerinde işlem görüyor. MATIC %6 yükseldi ve 1.48 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bittorrent ise %20’lik bir yükseliş yaşadı ve 0.005 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

XTZ/USDT Fiyat Analizi

XTZ son 24 saatte %1 yükseldi ve yazım sırasında 5.3 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için ilk destek seviyesi 5.2 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki düşüşler ile ilk olarak 5 dolar seviyelerindeki ana destek seviyesi test edilebilir. Ek olarak ana destek seviyesinin altındaki kalıcı kapanışlar 4.3 dolar desteğine doğru bir düşüşü başlatabilir.

XTZ-Altcoin-09.03

Altcoin için satış baskısının artması hafta boyunca neredeyse %15’lik bir düşüşe sebep oldu. Göreceli güç endeksi 50 seviyesinin altına indi. Ek olarak Muhteşem Osilatör’de kırmızı sinya çubukları gözlendi. Ancak RSI ve Muhteşem Osilatör’deki negatifliğe rağmen Chaikin Para Akışı sermaye girişleri arttıkça bir haftalık en yüksek seviyeye çıktı.

XTZ için yukarı yönlü hareketlerde ilk direnç seviyesi 5.75 dolarda bulunuyor. Bu seviyenim aşılması halinde hedef 6.05 dolar direnci olacaktır. Tezos kısa bir süre önce Avrupa Bankaları için Akıllı Sözleşmeleri etkinleştirmek üzere seçildi. Bu yüzden yukarı yönlü bir fiyat istikrarının sağlanması olumlu haberler ile muhtemel olabilir.

MATIC/USDT Fiyat Analizi

MATIC son 24 saat içinde %6 değer kazandı ve yazım sırasında 1.45 doların üzerinde işlem görüyor. Altcoin için en yakın destek seviyesi 1.38 dolar seviyesinde bulunuyor. MATIC, 1.38 dolar üzerinde kalıcılık sağlayamaz ise altcoin için hedef 3 hafta önce test edilen 1.28 dolar seviyeleri olacaktır.

matic-09.03-altcoin

Altcoin için göstergeler dört saatlik grafikte karışık sinyaller veriyor. Muhteşem Osilatör’de kırmızı sinyal çubukları gözlendi. Fakat Göreceli Güç Endeksi boğa bölgesinin içinde 50 seviyesinin üzerinde seyrediyor. MACD histogramında ise kısalan yeşil çubuklar gözlendi.

MATIC için yukarı yönlü hareketlerde ilk direnç seviyesi 1.55 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu seviyenin aşılması halinde ise hedef seviye 1.70 dolar seviyeleri olacaktır.

SHARD Labs, MATIC için bir staking protokolü oluşturmak üzere Poligon blok zincirini seçti. Ek olarak bu staking protokolü DAO ve Lido yardımı ile yapılacaktır.

BTT/USDT Altcoin Fiyat Analizi

BTT yazım sırasında 0.005 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve son 24 saat içinde %18’lik bir fiyat artışı yaşadı. Altcoin için ilk direnç seviyesi 0.0053 dolar seviyesinde bulunuyor. BTT için göstergeler piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu gösteriyor.

BTT-ALTCOIN-09.03

Göreceli Güç Endeksi 70 seviyesinin üzerinde aşırı alım bölgesine doğru ilerlerken alım baskısı yükseldi. Ek olarak Muhteşem Osilatör’de yeşil sinyal çubukları gözlendi. Diğer göstergelere uygun olarak, Parabolik SAR mum çubuklarının altına noktalı çizgiler dizdi. Bu da BTT’nin bir yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor.

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 0.0049 dolar desteği test edilebilir. Ancak bu seviyenin aşağı yönlü kırılımı ile 0.0045 dolar desteğine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster