Fantom Coin Fiyat Analizi: Yeni ATH Geliyor mu?

analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Fantom Coin dün yeni bir ATH’ye yükselerek güzel bir hafta geçirdi. Birkaç gün önce Fantom, DeFi geliştiricilerini ödüllendirmek için büyük bir teşvik programı açıkladı. FTM, geliştiricileri Fantom üzerine inşa etmeye teşvik etmek için bu fona 300 milyon dolarından fazla taahhüt etti. Bu duyuru FTM fiyatında büyük bir artışa yol açtı. Çünkü kripto topluluğu bunu boğasal bir duyuru olarak buldu.

Fantom Coin İçin Ayı Üstünlüğü Mevcut!

Geçen hafta boyunca FTM’nin fiyatı neredeyse iki katına çıktı ve fiyatı 0,40 dolardan 0,80 dolara yükseldi. Bu ralli boyunca, her direnç seviyesini başarıyla bir desteğe dönüştürdü. Yazının yazıldığı sırada FTM fiyatı 0.844 dolarda bulunan ana desteğinin altında işlem görüyor. Altcoin için teknik göstergeler ayı sinyalleri verse de fiyat kısa vadede boğa koşusunda devam etmek için ana destek seviyesinin üzerinde işlem görmelidir.

FTM için yukarı yönlü hareketlerde 0.9-0.96 dolar aralığı ana direnç bölgesidir. Bu bölgenin aşılması altcoinin fiyatını 1 doların üzerine çıkarabilir.

Fantom-09.02-

Fantom’un ana destek seviyesinin altında kalıcı kapanışlar yapması durumunda potansiyel ayı senaryoları devreye girebilir. Aşağı yönlü hareketlerde ana destek altındaki kalıcı kapanışlarda hedef seviye 0.79 dolar olacaktır. Altcoin, grafiğinde son bir kaç haftadır yükselen takoz oluşturdu. Bu formasyon potansiyel olarak bir düşüşü tetikleyebileceğinden 0.79 dolar seviyelerine doğru bir düşün ardından düşüşün derinleşmesi beklenebilir.

FTM’nin 0.76 dolar altındaki kalıcı kapanışlar ile alçalan takoz aşağı yönlü kırılmış olacaktır. Böylelikle de altcoin bir düşüş trendine girecektir. Ancak düşüş trendine girmeden önce ayıların 20 MA’yı aşağı yönlü kırmaları gereklidir. Ek olarak 20 MA’dan alınabilecek yukarı yönlü bir tepki altcoin için pozitif olacaktır.

Göstergelerde Son Durum Ne?

Stokastik RSI aşırı satış bölgesinden yukarı yönlü bir tepki aldı. Fakat 20 seviyelerinden yönü bir kez daha aşağıya doğru vermesi durumunda düşüşün devam edeceği beklenebilir. Stokastik RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması durumunda ise altcoinin tekrardan ana direnç seviyesini test etmesi beklenebilir. MACD histogramında kısalan yeşil çubuklar gözlendi. Bu da satış baskısının tekrar artabileceğini gösteriyor.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların Bitcoin‘in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster