Polkadot (DOT) Yükselişi Hız Kesmiyor! İşte Fiyat Analizi

polkadot-2-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano, Solana, LUNA ve AVAX gibi kripto paralar geçen ay ATH’lerine yükseldikçe altcoinlerin ralli yapma beklentisi arttı. Ancak Bitcoin’de azalan ivme ve son fiyat çöküşüyle birlikte büyük altcoinlerde de bir fiyat çöküşü gözlendi. Ek olarak Polkadot, BTC ile korelasyonunu kırarak yükselişe geçti. En değerli 10 kripto para arasında kayıplarını telafi eden tek altcoin oldu.

Polkadot İçin Boğalar Güçlü Gözüküyor!

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti hafta sonu %40’a yaklaşarak düşmeye devam etti. Ek olarak bu durum altcoinlerin fiyat artışını sağladı. Polkadot yazım sırasında 36 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin son 24 saatte %10 artış yaşadı. Fakat DOT hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden %20 aşağıda işlem görüyor.

Zincir üzerindeki ölçümler ve fiyat odaklı veriler DOT için piyasa üstünlüğünün boğalarda olduğunu gösteriyor. Çünkü günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi neredeyse dikey bir yükseliş gördü. Özellikle 7 Eylül’den itibaren, DOT’un 5 milyon USDT’den fazla balinalar tarafından tutulan stablecoin arzının yüzdesinde keskin bir artış görüldü.

pOLKADOT-09.13-1

Ölçümler hala bir yükseliş trendinde olduğundan, ölçümlerdeki benzer zirvelerin daha önce fiyat zirvelerinden önce gözlemlendiği dikkat çekiciydi. Ek olarak, birikim her zaman fiyat için iyi bir sinyaldir. Coinotağ’ı verilerine göre, son 24 saat içinde hacimlerde neredeyse %140’lık bir artış görüldüğünden, ticaret hacimleri de DOT‘un rallisini destekliyor gibiydi.

DOT İçin Metrikler Pozitif!

Bu ayın başında DOT’un toplam stake arzında %59’dan %64’e iyi bir sıçrama görüldü. Stake oranı ne kadar yüksek değere sahip olursa ağın gücü için bu, o kadar iyidir. Buna ek olarak, Polkadot’un kalkınma faaliyetlerindeki artış fiyat artışına daha da yardımcı oldu.

Polkadot-09.13-2

Kripto para piyasasında işbirlikleri ve entegrasyonlar genel olarak projelere çok fazla ilgi getiriyor. Polkadot için de bu gibi gelişmeler fiyata pozitif etki yaptı. Acala’nın Polkadot’ta DeFi’ye güç sağlamak için Chainlink ile işbirliği de bu gibi gelişmelerin pozitifliğine örnekti.

Teknik göstergeler DOT için pozitif gözükse de Bitcoin’in fiyat hareketleri altcoini olumsuz etkileyebiliyor. Ek olarak boğalar piyasa üstünlüğünü devam ettirirse DOT için yakın vadede yeni ATH’ler kaçınılmaz olacaktır.

Altcoin piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster