Diğer

  Solana, AVAX ve LUNA için Alım Fırsatı mı Doğdu?

  Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) isimli altcoinler geçtiğimiz günlerde ciddi fiyat ivmelenmeleriyle bir hayli dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Ancak kripto para birimleri haftaya düşüşle başladı. Öyle ki Bitcoin fiyatı bugünün açılışını 46 bin dolar ile yapsa da sabah saatlerinde gelen düşüş ile birlikte 44,230 dolar seviyelerine kadar geriledi.

  BTCUSDT-13-Eylul-Grafik

  Bitcoin’i yalnızca yatırım aracı olarak değil, tüm kripto para birimlerinin endeksi olarak da düşünebiliriz. Bu açıdan önemli altcoinlerimize geçmeden evvel, BTCUSDT paritesindeki fiyatlanmayı yorumlamamız önem arz ediyor.

  Yukarıdaki grafikten görüldüğü üzere daha önceki Bitcoin analizimizde bahsettiğimiz olumsuz senaryonun eşiğindeyiz ancak henüz desteğin altında haftalık kapanış gelmediğinden karalar bağlamamıza gerek yok.

  Solana (SOL) Fiyat Analizi

  SOLUSDT-13-Eylul-Grafik

  SOLUSDT (1d) grafiğimize baktığımızda MACD’ın biraz sıkıntılı durduğunu görebiliyoruz ancak hacimlere dikkat ettiğimizde bu düşüşün kuvvetli bir düşüş izi olmadığını da düşünmeden edemiyoruz. Solana tarafında özellikle 5 Milyon dolar bütçeli hackathon ile Solana ekosisteminde yeni projelere fonlar sağlandığını, bazı projelerin öne çıkacağını görebiliriz. SOLUSDT tarafında endişe edecek bir şey görünmüyor ancak hacimlerin bu denli az olması, düşüşün sahte bir sirkleme olduğu ihtimalini doğuruyor ve bu bağlamda alım fırsatı yaratıyor olabilir.

  Ek olarak, FTX’in kripto para birimi olan FTT için de benzer bir grafiğin ve düşüşün kaydedildiğini bilmek önemli bir karar yapıcı olacaktır.

  Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

  AVAXUSDT-13-Eylul-Grafik

  Avalanche (AVAX) ise 49.5 dolarlık destek alanına dokunduktan sonra günlükte %10’luk bir toplama ile tekrar 54 dolar seviyelerine gelebildi. Hacmin SOLUSDT paritesine oranla biraz daha fazla olması yatırımcılarını korkutabilir ancak AVAX fiyatları 50 dolarlık psikolojik direncin üzerinde kaldığı sürece endişe edilecek çok bir durum yok. ETHUSDT tarafında yüzde 5-10  arasında bir düşüş özellikle altcoinlerde bir hayli can sıkıcı olabiliyor. AVAX, önümüzdeki bir kaç günü güzel devam ettirebilirse MACD yukarı kırmış olacak ve hacimli bir ivme AVAX yatırımcılarını ATH ile mutlu edebilir.

  Terra (LUNA) Fiyat Analizi

  LUNAUSDT-13-Eylul-Grafik

  Terra (LUNA) için de benzer bir grafik bizleri karşılıyor. Eski direncin şu an destek olarak kullanıldığını ancak buna karşın kapanış gelmediği için istenilen sıçramanın henüz yapılamadığını görüyoruz. LUNA tarafında günlük açılış 39.26 dolar olduğu için 35 dolarlık seviyeye çekilmeyi göz ardı etmemekte fayda var. Olası destek altı kapanış ihtimalinde, ilk hedef EMA 50 olacaktır ki bu da 26 dolar seviyeleri demek.

  LUNAUSDT EMA 50 Senaryo

  Yukarıdaki grafikten görülebileceği üzere olası 35 dolar altı kapanış, bizleri 26 dolara götürebilir. 26 dolar seviyelerinin daha önce sıkça destek olarak kullanıldığını görebiliyoruz. Dolayısıyla 35 doların altındaki kapanışlar için bir çok LUNA yatırımcısı satış ağırlıklı yatırım kararları alabilir, bu da fiyatı düşürebileceğinden boğaları 26 dolar seviyesine toparlayabilir.

  Fiyat analizlerimiz bu kadardı. Son zamanların gözdesi olan bu üç kripto para biriminden teknik olarak en olumlu görünüme sahip olanlar sırasıyla Solana, Avax, LUNA olurken tüm sektörün çok riskli olduğunun bilince işlemler yapmak, akıllıca olacaktır. İçerik yatırım tavsiyesi olmayıp, fikir ve eğitim amacı taşır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kripto Piyasası Borsalardaki Yükselişi Takip Ediyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Öncülüğünde Yükseliş

  Kripto piyasası, geleneksel piyasalardaki iyimserlikle birlikte kayda değer bir yükseliş yaşıyor. S&P 500 ile korelasyon, Bitcoin ETF'lerinin rolü ve yükseliş eğilimine işaret eden teknik göstergeler hakkında detaylı bilgi edinin.

  Mt. Gox Ödeme Güncellemeleri: Bitcoin (BTC) ve Gerçek Para Ödemeleri Yakında

  Mt. Gox yetkili kuruluşu, Bitcoin ve gerçek para tazminatları için beklentileri yükselten ödeme takvimini güncelledi. Muhtemel ödeme tutarları, ödeme yöntemleri ve bunun alacaklılar için ne anlama geldiği hakkındaki en son gelişmeleri öğrenin.

  Bitcoin Halving Kripto İlgisini Yeniledi: Uzmanlar Fiyat Etkisi ve Sektör Büyümesi Üzerine Tartışıyor

  Bitcoin halving'in kripto para yatırımlarına bakışı nasıl şekillendirdiğini keşfedin. Olayın BTC fiyatı, sektörün büyümesi ve kod odaklı tasarımın rolü üzerindeki olası etkisine dair uzman görüşleri bu makalede.

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?