Solana, AVAX ve LUNA için Alım Fırsatı mı Doğdu?

analiz-8

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Terra (LUNA) isimli altcoinler geçtiğimiz günlerde ciddi fiyat ivmelenmeleriyle bir hayli dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. Ancak kripto para birimleri haftaya düşüşle başladı. Öyle ki Bitcoin fiyatı bugünün açılışını 46 bin dolar ile yapsa da sabah saatlerinde gelen düşüş ile birlikte 44,230 dolar seviyelerine kadar geriledi.

BTCUSDT-13-Eylul-Grafik

Bitcoin’i yalnızca yatırım aracı olarak değil, tüm kripto para birimlerinin endeksi olarak da düşünebiliriz. Bu açıdan önemli altcoinlerimize geçmeden evvel, BTCUSDT paritesindeki fiyatlanmayı yorumlamamız önem arz ediyor.

Yukarıdaki grafikten görüldüğü üzere daha önceki Bitcoin analizimizde bahsettiğimiz olumsuz senaryonun eşiğindeyiz ancak henüz desteğin altında haftalık kapanış gelmediğinden karalar bağlamamıza gerek yok.

Solana (SOL) Fiyat Analizi

SOLUSDT-13-Eylul-Grafik

SOLUSDT (1d) grafiğimize baktığımızda MACD’ın biraz sıkıntılı durduğunu görebiliyoruz ancak hacimlere dikkat ettiğimizde bu düşüşün kuvvetli bir düşüş izi olmadığını da düşünmeden edemiyoruz. Solana tarafında özellikle 5 Milyon dolar bütçeli hackathon ile Solana ekosisteminde yeni projelere fonlar sağlandığını, bazı projelerin öne çıkacağını görebiliriz. SOLUSDT tarafında endişe edecek bir şey görünmüyor ancak hacimlerin bu denli az olması, düşüşün sahte bir sirkleme olduğu ihtimalini doğuruyor ve bu bağlamda alım fırsatı yaratıyor olabilir.

Ek olarak, FTX’in kripto para birimi olan FTT için de benzer bir grafiğin ve düşüşün kaydedildiğini bilmek önemli bir karar yapıcı olacaktır.

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

AVAXUSDT-13-Eylul-Grafik

Avalanche (AVAX) ise 49.5 dolarlık destek alanına dokunduktan sonra günlükte %10’luk bir toplama ile tekrar 54 dolar seviyelerine gelebildi. Hacmin SOLUSDT paritesine oranla biraz daha fazla olması yatırımcılarını korkutabilir ancak AVAX fiyatları 50 dolarlık psikolojik direncin üzerinde kaldığı sürece endişe edilecek çok bir durum yok. ETHUSDT tarafında yüzde 5-10  arasında bir düşüş özellikle altcoinlerde bir hayli can sıkıcı olabiliyor. AVAX, önümüzdeki bir kaç günü güzel devam ettirebilirse MACD yukarı kırmış olacak ve hacimli bir ivme AVAX yatırımcılarını ATH ile mutlu edebilir.

Terra (LUNA) Fiyat Analizi

LUNAUSDT-13-Eylul-Grafik

Terra (LUNA) için de benzer bir grafik bizleri karşılıyor. Eski direncin şu an destek olarak kullanıldığını ancak buna karşın kapanış gelmediği için istenilen sıçramanın henüz yapılamadığını görüyoruz. LUNA tarafında günlük açılış 39.26 dolar olduğu için 35 dolarlık seviyeye çekilmeyi göz ardı etmemekte fayda var. Olası destek altı kapanış ihtimalinde, ilk hedef EMA 50 olacaktır ki bu da 26 dolar seviyeleri demek.

LUNAUSDT EMA 50 Senaryo

Yukarıdaki grafikten görülebileceği üzere olası 35 dolar altı kapanış, bizleri 26 dolara götürebilir. 26 dolar seviyelerinin daha önce sıkça destek olarak kullanıldığını görebiliyoruz. Dolayısıyla 35 doların altındaki kapanışlar için bir çok LUNA yatırımcısı satış ağırlıklı yatırım kararları alabilir, bu da fiyatı düşürebileceğinden boğaları 26 dolar seviyesine toparlayabilir.

Fiyat analizlerimiz bu kadardı. Son zamanların gözdesi olan bu üç kripto para biriminden teknik olarak en olumlu görünüme sahip olanlar sırasıyla Solana, Avax, LUNA olurken tüm sektörün çok riskli olduğunun bilince işlemler yapmak, akıllıca olacaktır. İçerik yatırım tavsiyesi olmayıp, fikir ve eğitim amacı taşır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster