Altcoin Fiyat Analizi: LUNA’nın Boğa Koşusu Bitti mi?

LUNA-Altcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin sezonu bu şekilde başlamamış olsa da; Cardano, Avalanche ve Solana gibi altcoinler de dahil olmak üzere çoğu altcoin boğa rallisine çoktan başladılar . Öte yandan; XRP, Litecoin ve Chainlink gibi kripto paralar ETH’nin yükselişini bekliyor olabilirler.

TERRA platformunun yerel tokenı LUNA ise bir ay içinde %375’lik bir yükseliş kaydetti. Altcoin iki gün önce 34.75 dolar ATH seviyesinden işlem görüyordu. Ancak yazım sırasında LUNA ATH’sinden %20 düşük seviyede 27 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu da ihtiyaç duyulan düzeltmenin gerçekleştiğini gösteriyor.

LUNA’nın Rallisini Ne Sürdürdü?

Terra bir PoS blok zinciridir. LUNA ise tüm ağı güvence altına alan bir belirteç görevi görür. LUNA ayrıca yerel stablecoin olan TerraUSD verilmesinde de kullanılır.

TUSD ve LUNA benzersiz bir ilişkiyi paylaşıyor. TUSD’a olan talep paralel olarak LUNA’ya olan talebi de artırıyor. İlginç bir şekilde sadece ikincisi yakıldığında, ilki basılabilir. Yukarıda belirtilen mekanizma LUNA üzerinde deflasyonist bir etkiye sahiptir. Bu da altcoinin son zamanlarda oldukça yüksek işlem fiyatlarını korumasına yardımcı olmuştur.

TUSD şu anda ekosistemdeki en hızlı büyüyen stablecoinlerden biridir. Piyasa değeri bu yılın başından bu yana on kattan fazla arttı. Bu yılın başlarında bu TUSD ölçümü 182,42 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Bununla birlikte, son sekiz ay içinde TUSD ana popülerlik kazanmayı başardı. Aynı zamanda CMC’nin stablecoin sıralama grafiğinde daha yükseğe tırmanmayı başardı. Yazım sırasında TUSD, 2,31 milyar doların üzerinde piyasa değeriyle beşinci en büyük stablecoin oldu.

Altcoin-luna1-08.26

Ayrıca, Terra’nın Columbus-5 güncellemesi 9 Eylül’de gerçekleşecek. Terra ekosisteminin merakla beklenen ana ağ güncellemesi sistemin tokenomisini basitleştirecek ve entegrasyonlara da yardımcı olacaktır.

Güncellemenin Etkisi Nasıl Olacak?

Güncelleme sonrası büyük miktarda LUNA yakımının gerçekleşmesi bekleniyor. Ek olarak yakım işlemi LUNA-TUSD takasını çok daha verimli hale getirecektir.

Güncellemeden sonra Terra ekosistemi Polkadot, Cosmos ve Solana gibi zincirler arası varlıklara da destek sağlayabilecektir. Güncelleme diğer protokol ve dApp’lerin entegrasyonuna da zemin hazırlayacak.

Luna2-08.26

Altcoin İçin Boğa Metrikleri Daha da Boğa Oldu!

LUNA’nın sosyal ve pazar aktivitesi şimdiden yükselmeye başladı. Aslında, ekosistemde başka hiçbir altcoin son zamanlarda LUNA’dan daha iyi performans sağlayamadı.

Ayrıca, Santiment’in grafiğinden de görüleceği üzere kriptonun işlem hacmi yükselişte. Aynı şey yazım sırasında 1,8 milyar dolarlık bir değeri yansıtıyor. LUNA’nın sosyal hakimiyeti de %0.7-1 civarında salınırken görüldü.

Altcoinin gelişim yönü ve zincir üzerindeki ölçümleri, düzeltmelere rağmen boğa resmi çizdi. Bununla birlikte, LUNA’nın daha yüksek işlem hedeflerine ulaşması için kısa vadede birkaç direnci aşması gerekiyor.

Altcoin için 35 dolar seviyelerinde bir direnç bulunuyor. Ayrıca, LUNA’nın 18 Ağustos’ta yükselen kanalından çıkmasının onaylamasının ardından, fiyatı konsolide oldu.

Bununla birlikte LUNA sürekli olarak hareketli ortalamaların üzerinde işlem yapabildi. Bu adil bir ölçüde bu boğa işaretiydi. Benimsenme ve yenilik hızlı adımlar atmaya devam ederse, LUNA bu yılın sonuna kadar yeni zirvelere kolayca ulaşabilir. Ek olarak Bitcoin‘in fiyat hareketleri de önemli bir etken olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster