Bitcoin Fiyat Analizi: Lider Kripto Para Kritik Seviyede!

Bitcoin

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için 50.000 dolar psikolojik direncinin aşılamaması yatırımcılarını endişelendiriyor. Lider kripto para için kısa vadede kimi analistler 40.000 dolara doğru bir düşüşün olabileceğinin belirtiyorlar. Aksine bazı analistler ise durumun sadece bir düzeltmeden ibaret olduğunu ve BTC’nin yakın zamanda 50.000 dolar üzerinde bir dalgalanma yaşayacağını söylüyorlar.

Bitcoin İçin 2 Farklı Senaryo Mevcut!

Coinotağ verilerine göre lider kripto para yazım sırasında son 24 saatte %4 düşüşle 46.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin için şuan ilk önemli destek seviyesi 46.500 dolar seviyelerinde bulunuyor. Fakat bu seviyeyi test eden kripto para için düşüşün devam etmesi halinde 45.000 dolar seviyeleri kritik destek seviyesi olacaktır.

Yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak takip edilmesi gereken seviye 48.000 dolar seviyelerindeki direnç bölgesi olacaktır. Bu seviyenin üzerindeki kapanışlar Bitcoin’i psikolojik direnci olan 50.000 dolar seviyesine doğru itecektir. Fakat buradan alınacak aşağı yönlü tepki lider kripto para için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Çünkü böyle bir durumda ikili tepe oluşumu gözlenecektir.

Btc-08.26

Lider kripto para birimi 50.000 dolar seviyelerindeki direncini desteğe çevirmek için hacim ve momentumdan yoksun olarak yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor. Ancak Bitcoin için hacim ve momentumdan yoksun bu yükselişler sürdürülebilir yükselişler olmayacaktır.

Analiste göre 46.500 dolar desteğinde duraklayan düşüş için gün içinde long pozisyonlar cazip gelmiyordu. Bu yüzden bir başka düşüşün piyasada rahatlamaya yol açacağını düşündüğünü belirtti.

Aralarında iyimser olan analistlerde vardı. Zincir içi analist hizmeti CryptoQuant’taki verilere göre BTC‘nin fiyatının 50.000 dolara ulaşacağını düşünen analist 47.000 doların altındaki kapanışların kripto para için sahte düşüş anlamına geleceğini söyledi.

Bitcoin-08.26

Ek olarak BTC/USDT’deki alıcı desteği zayıf seyretmeye başladı. Büyük borsa Binance’deki yoğun ilgi 41.000 dolar seviyelerinde toplanmıştı.

Altcoinler Son Düşüş İle Sert Düştüler

Bitcoin’in fiyat hareketleri çoğu altcoin için olumsuz oldu. Lider altcoin Ethereum zaten negatif seyrediyordu. Son düşüşle birlikte lider altcoin 3.000 dolar seviyelerine kadar düştü.

Piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimlerinden hiçbiri son 24 saatte pozitif tablo çizmedi. Ek olarak Bitcoin ile korelasyonunu kıramayan altcoinlerin hangi yöne gideceğine Bitcoin karar verdi.

Ethereum 3.000 dolar desteğini korurken Cardano’nun ADA’sı haftalık kazançların çoğunu geri aldı. Fakat altcoin 1 hafta öncesine göre hala %20 yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster