Ripple (XRP) Fiyat Analizi ve 20-30 Dolar Potansiyelleri!

XRP-forest

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi olan XRP, günlük en düşük seviyesi olan 1.22 dolara kadar geriledikten sonra 1.25 dolar desteğini geri kazandı. Altcoin şu anda 1.50 doların bir sonraki seviye olabileceği 1.35 dolar seviyesindeki direncini aşmak istiyor. Altcoin şu anda günlük en yüksek seviyesi olan 1.30 dolardan %3 düştü. Ancak XRP/BTC çifti önemli bir kırılmanın eşiğinde olduğu için fiyatın daha da yükselmesi bekleniyor.

XRP-Gunluk-08.24
XRP/USDT günlük grafiği

Bir günlük XRP/BTC grafiğinde, altıncı en büyük kripto paranın fiyatı simetrik üçgen oluşturuyordu. Desenin üzerinde bir kırılma ile yükselişini yeni yüksek seviyelere çıkarabilir. Boğa koşusunun ikinci ayağındaki altcoin, fiyatının boğa koşusunun ikinci yarısına doğru %1,000’in üzerinde arttığı 2017’deki boğa momentumunu taklit edebilir.

XRPBTC
XRP/BTC grafiği

XRP İçin Ütopik Hedef Gerçekleşebilir mi?

Popüler bir kripto analisti 2017 boğa koşusu benzeri bir rallinin çok yakında olduğuna inanıyor. XRP’nin boğa döngüsünün ilk yarısında ATH’sine ulaşamaması olasılıkları daha da gerçekleşebilir kılıyor. Analist, 2017 boğa döngüsü sırasında XRP fiyatının bir ay içinde 0,27 dolardan 3,30 dolara kadar yükseldiğini vurguladı. Analist ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

”En büyük kazançlar boğa piyasasının son %10’luk kısmında gerçekleşti. XRP’nin 2017’de 0,22 dolardan işlem yaptığını ve bir ay içinde 3,30 dolara kadar çıktığını unutmayın. Tek bir yukarı yönlü hareketi ile 10 kattan fazla yükseldi. Şimdiki zamanda da benzer bir ralli beklenebilir. Önümüzdeki birkaç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kırabilirsek, kolayca gideceğimizi düşünüyorum. Altcoinin 3 ile 5 kata arasında yükselmesi gayet makul bir hedef. Fakat yine de 2017’de 10X’lik bir hareket gerçekleştirdi. Taban seviye olarak 10 dolar seviyelerinde kar almayı düşünüyorum.”

İlk Olarak ATH’nin Test Edilmesi Gerekiyor

Analist, XRP’nin önümüzdeki ay içinde ATH’sini yeniden test etmeyi başarabilmesi durumunda, fiyatını kolayca 30 dolara gidebilecek patlayıcı bir fiyat artışı göreceğini öngörüyor. Analist açıklamalarına şöyle devam etti:

“Aşılması gereken direnç seviyeleri var. Yine, birçok kez söylediğim gibi XRP için hedeflerim, bu boğa döngüsünün sonunda 20 ila 30 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu hedefin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise şimdilik altı ay veya bir yıl içinde göreceğiz.”

Ek olarak genel kripto para piyasasında altcoinlerin hareketleri çoğu zaman Bitcoin ile ilişkilendirilir. Bu yüzden yatırımcıların lider kripto para birimin fiyat hareketlerini de takip etmesi gerekir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster