Bitcoin Fiyat Analizi: BTC ATH’sinden Çok Uzakta Değil!

bitcoin-7-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin piyasasında yıllar içinde oldukça fazla ani çöküş yaşandı. Aslında bu çöküşler kaçınılmaz bir gelenek haline geldiler. 7 eylülde gerçekleşen çöküş, nispeten yeni piyasa katılımcılarının zihnine korku ve panik aşılamayı başardı.

Bu da zayıf ellerin uzun vadeli yatırımlarını satması ile sonuçlandı. Geçmişte bu tür çöküşleri gören piyasa katılımcıları ise cüzdanlarına daha fazla kripto para eklemeye başvurdular.

Bitcoin İçin Yükseliş Bitti mi?

Döngüler tüm piyasalarda mevcuttur. Bitcoin piyasası da bu konuda döngüseldir. Her 210.000 blok çıkarıldıktan sonra, yaklaşık dört yılda bir, döngü değişir. Bu esasen madenci ödüllerinin %50 oranında kesildiği yarılanma olayı ile ifade edilir. Şimdiye kadarki her döngünün her aşaması kendi açısından önemliydi. Bu nedenle, boğa piyasalarının önceki döngülerde nasıl geliştiklerine bakmak, bu sefer ne bekleyeceğimiz hakkında bize kaba bir fikir verecektir.

Bitcoin-09.11-11

Bitcoin Yeni ATH’sine Önümüzdeki Günlerde Çıkabilir!

2013 yılında, Bitcoin fiyatının bir ATH’ye çıkması neredeyse 287 gün sürdü. Benzer şekilde, 2017’de piyasanın aynı başarıyı yakalaması yaklaşık 289 gün sürdü. Bu yıl söz konusu olduğunda, 250 günlük eşiği çoktan geçtik ve 280 günlük aşamaya geçmemize sadece bir ay kaldı.

Önceki ATH’lerden bu yana blok sayısı dikkate alınacaksa, Bitcoin piyasasının elinde ek bir zaman vardır. Kriptonun fiyatı, 2013’te 50.000 blok civarındayken zirve yaparken, 2017’de 44.000 civarında aynı şeyi yapmayı başardı.

Şimdi, ekli grafikten de görülebileceği gibi, blok 48.000 civarında bulunuyor. Bu da boğa koşusunun zirvesine oldukça yakın görünüyor.

Şu anda, 40.000’den fazla blok çıkarıldı ve 48.000’e ulaşmak için 8.000 blok daha ileri gitmemiz gerekiyor. 10 dakikalık blok süresini göz önünde bulundurarak, piyasanın zirvesinden yaklaşık 55 gün uzakta olduğu söylenebilir.

Dahası, döngüsel fiyat her zaman ilgili eş merkezli çevrelerin sınırları içinde kalarak spiralin geçerliliğini korumuştur. Bu nedenle, bu sefer de bir sapma yoktur.

Aşağıda ekli grafikteki mavi noktalar tüm zamanların en yüksek seviyelerini temsil ediyor. İlginçtir ki, şimdiye kadar hepsi çemberin aynı çeyreğine düştüler. Yani bu sefer de geleneğe uyulursa piyasa muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde başka bir zirveye tanıklık edecektir.

Bitcoin-09.11-12

Balinalar Türev Borsalara BTC Gönderiyor!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada balinaların diğer borsalardan türev borsalara BTC göndermeye başladığını vurguladı. Yöneticiye göre, bu büyük piyasa katılımcıları ya yeni pozisyonlar ya da marjları dolduruyorlar.

Geçmişte ne zaman böyle bir şey olsa, Bitcoin’in fiyatı birikimlerinden sonraki uzun vadede takdire şayan bir artış yaşamıştır. Aslında, yönetici bu sefer de pozisyonlarının uzun pozisyonlar gibi göründüğünü savundu.

Bitcoin-09.11-13

Harcanan Çıktı Kar Oranı da yazım sırasında olumlu gözüküyordu. SÇPR, belirli bir günde işlem yapan yatırımcıların kar/zarar miktarı durumunun bir ölçüsüdür. Bu ölçüm dipten sıçramayı başardı ve yazım sırasında kar durumunda olduğu görüldü.

Bitcoin-09.11-14

Grafikten de görülebileceği gibi, 7 eylülde 1’in altındaki dip, kısa vadeli yatırımcılar için daha iyi tanımlanmış ve satış yapanların kendileri olduğunu gösteriyor. Aksine uzun vadeli SÇPR, 1’i bile test etmeden geri döndü.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster