Diğer

  Bitcoin Fiyat Analizi: BTC ATH’sinden Çok Uzakta Değil!

  Bitcoin piyasasında yıllar içinde oldukça fazla ani çöküş yaşandı. Aslında bu çöküşler kaçınılmaz bir gelenek haline geldiler. 7 eylülde gerçekleşen çöküş, nispeten yeni piyasa katılımcılarının zihnine korku ve panik aşılamayı başardı.

  Bu da zayıf ellerin uzun vadeli yatırımlarını satması ile sonuçlandı. Geçmişte bu tür çöküşleri gören piyasa katılımcıları ise cüzdanlarına daha fazla kripto para eklemeye başvurdular.

  Bitcoin İçin Yükseliş Bitti mi?

  Döngüler tüm piyasalarda mevcuttur. Bitcoin piyasası da bu konuda döngüseldir. Her 210.000 blok çıkarıldıktan sonra, yaklaşık dört yılda bir, döngü değişir. Bu esasen madenci ödüllerinin %50 oranında kesildiği yarılanma olayı ile ifade edilir. Şimdiye kadarki her döngünün her aşaması kendi açısından önemliydi. Bu nedenle, boğa piyasalarının önceki döngülerde nasıl geliştiklerine bakmak, bu sefer ne bekleyeceğimiz hakkında bize kaba bir fikir verecektir.

  Bitcoin-09.11-11

  Bitcoin Yeni ATH’sine Önümüzdeki Günlerde Çıkabilir!

  2013 yılında, Bitcoin fiyatının bir ATH’ye çıkması neredeyse 287 gün sürdü. Benzer şekilde, 2017’de piyasanın aynı başarıyı yakalaması yaklaşık 289 gün sürdü. Bu yıl söz konusu olduğunda, 250 günlük eşiği çoktan geçtik ve 280 günlük aşamaya geçmemize sadece bir ay kaldı.

  Önceki ATH’lerden bu yana blok sayısı dikkate alınacaksa, Bitcoin piyasasının elinde ek bir zaman vardır. Kriptonun fiyatı, 2013’te 50.000 blok civarındayken zirve yaparken, 2017’de 44.000 civarında aynı şeyi yapmayı başardı.

  Şimdi, ekli grafikten de görülebileceği gibi, blok 48.000 civarında bulunuyor. Bu da boğa koşusunun zirvesine oldukça yakın görünüyor.

  Şu anda, 40.000’den fazla blok çıkarıldı ve 48.000’e ulaşmak için 8.000 blok daha ileri gitmemiz gerekiyor. 10 dakikalık blok süresini göz önünde bulundurarak, piyasanın zirvesinden yaklaşık 55 gün uzakta olduğu söylenebilir.

  Dahası, döngüsel fiyat her zaman ilgili eş merkezli çevrelerin sınırları içinde kalarak spiralin geçerliliğini korumuştur. Bu nedenle, bu sefer de bir sapma yoktur.

  Aşağıda ekli grafikteki mavi noktalar tüm zamanların en yüksek seviyelerini temsil ediyor. İlginçtir ki, şimdiye kadar hepsi çemberin aynı çeyreğine düştüler. Yani bu sefer de geleneğe uyulursa piyasa muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde başka bir zirveye tanıklık edecektir.

  Bitcoin-09.11-12

  Balinalar Türev Borsalara BTC Gönderiyor!

  CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada balinaların diğer borsalardan türev borsalara BTC göndermeye başladığını vurguladı. Yöneticiye göre, bu büyük piyasa katılımcıları ya yeni pozisyonlar ya da marjları dolduruyorlar.

  Geçmişte ne zaman böyle bir şey olsa, Bitcoin’in fiyatı birikimlerinden sonraki uzun vadede takdire şayan bir artış yaşamıştır. Aslında, yönetici bu sefer de pozisyonlarının uzun pozisyonlar gibi göründüğünü savundu.

  Bitcoin-09.11-13

  Harcanan Çıktı Kar Oranı da yazım sırasında olumlu gözüküyordu. SÇPR, belirli bir günde işlem yapan yatırımcıların kar/zarar miktarı durumunun bir ölçüsüdür. Bu ölçüm dipten sıçramayı başardı ve yazım sırasında kar durumunda olduğu görüldü.

  Bitcoin-09.11-14

  Grafikten de görülebileceği gibi, 7 eylülde 1’in altındaki dip, kısa vadeli yatırımcılar için daha iyi tanımlanmış ve satış yapanların kendileri olduğunu gösteriyor. Aksine uzun vadeli SÇPR, 1’i bile test etmeden geri döndü.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kripto Piyasası Borsalardaki Yükselişi Takip Ediyor: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Öncülüğünde Yükseliş

  Kripto piyasası, geleneksel piyasalardaki iyimserlikle birlikte kayda değer bir yükseliş yaşıyor. S&P 500 ile korelasyon, Bitcoin ETF'lerinin rolü ve yükseliş eğilimine işaret eden teknik göstergeler hakkında detaylı bilgi edinin.

  Mt. Gox Ödeme Güncellemeleri: Bitcoin (BTC) ve Gerçek Para Ödemeleri Yakında

  Mt. Gox yetkili kuruluşu, Bitcoin ve gerçek para tazminatları için beklentileri yükselten ödeme takvimini güncelledi. Muhtemel ödeme tutarları, ödeme yöntemleri ve bunun alacaklılar için ne anlama geldiği hakkındaki en son gelişmeleri öğrenin.

  Bitcoin Halving Kripto İlgisini Yeniledi: Uzmanlar Fiyat Etkisi ve Sektör Büyümesi Üzerine Tartışıyor

  Bitcoin halving'in kripto para yatırımlarına bakışı nasıl şekillendirdiğini keşfedin. Olayın BTC fiyatı, sektörün büyümesi ve kod odaklı tasarımın rolü üzerindeki olası etkisine dair uzman görüşleri bu makalede.

  Bitcoin BTC’nin Dalgalanma Serüveni: Yarılanma Etkinliği ve Piyasa Dalgalanmaları Arasında Düşüş ve Yükseliş

  Bitcoin'in fiyatındaki dramatik değişimleri, yarılanma sonrası ve olası piyasa toparlanmaları sürecinde keşfedin.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?

  Bitcoin Düşüş Hareketini Ne Zaman Bitirecek? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in güncel teknik grafiği incelendiğinde, 61.200 doların üzerindeki desteğin önemi vurgulanırken, 64.000 dolar direncinin aşılması için saatlik mum kapanışlarına ihtiyaç olduğu belirtiliyor.

  Grayscale Litecoin Alımlarına Devam Ediyor! LTC Yükseliş Trendini Başlatıyor Mu?

  Grayscale'in özellikle Litecoin (LTC) gibi belirli kripto para birimlerine olan yüksek alımları, piyasadaki dengeleri etkileyebilecek önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Litecoin Yüzde 20 Hedefli Yükselişe Hazırlanıyor Olabilir! Güncel LTC Analizi

  Litecoin yükseliş hareketine devam edecek mi? LTC yatırımcılarını neler bekliyor? Güncel LTC Analizinde hedefler neresi?

  Ethereum Yükseliş Hazırlığında Olabilir! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un günlük grafiği, 2867$ - 2950$ aralığından güçlü alımlarla yükselişini 3100 dolara kadar sürdürmüş durumda. Güncel ETH Analizi

  Bitcoin Yükselişini Başlatıyor Mu? 19 Nisan BTC Analizi

  Bitcoin gece yaptığı düşüş hareketi sonrası, bugün piyasalar yükseliş gerçekleştiriyor. Bitcoin yükselişe devam edecek mi?