Solana’yı Ne Bekliyor? İşte Sıcak Gelişmeler ve SOL Fiyat Analizi!

solana-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Solana 10 ağustosta 40 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak bir ay boyunca duraksamadan yükselen kripto para birimi 216 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı.

Solana, Artan Sermaye Girişleri İle Yükseliş Yaşadı!

Altcoinlere yapılan sermaye girişleri her zaman fiyat artışı için katalizör görevi haline gelmiştir. Solana’nın boğa ivmesine katkıda bulunan katalizörlerden biri de haziran ayında Andreessen Horowitz ve Polychain liderliğindeki yatırımcılardan gelen finansmandı.

Solana 314 milyon doları güvence altına aldı. Bu miktar merkezi olmayan finans (DeFi) arenasında, teknolojisini ilerletmek için kullanıldı. Ancak yatırım, geleneksel öz kaynak hisseleri yerine SOL alımları şeklinde gerçekleşti.

Solana’nın XRP ve Dogecoin’i geride bırakarak listelerde altıncı sırayı alması, son birkaç aydır artan kurumsal ilgiden de kaynaklanıyor. Solana özellikle Hacken Foundation ve Gate.io ile yeni sözleşmeler yaptı ve her ikisi de büyümesine katkıda bulundu.

Kripto piyasası son 24 saatte konsolide olduğu için Solana’nın da değerinde %15’lik düşüş yaşandı. Özellikle Solana, çift haneli değer kaybı yüzdesiyle ilk onda en kötü performans gösteren varlık oldu. Ek olarak Solana için ilk destek seviyesi 165 dolar seviyelerinde bulunuyor. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk direnç seviyesi 188 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması ile yeni ATH’ler hedeflenebilir.

Solana-09.10-2

Altcoinlerin fiyatlarındaki düşüş, bu tür varlıkları çevreleyen yasal incelemenin bir sonucu olabilir. Özellikle İngiltere’nin FCA Başkanı Charles Randell’in ünlülerin perakende yatırımcıları dolandırıcılık olabilecek altcoinlere doğru çekerek riske attığını iddia etmesinin sonucu olabilir.

SOL Diğer Varlıklara Göre Daha İyi Bir Yatırım Aracı!

Solana hala en iyi altcoinlere ve hatta Bitcoin’e rağmen daha risksiz ve karlı duruyor. Ek olarak iyi ROI’leri vurguluyor. SOL’un 24 saatlik yatırım getirisi şuan olumsuz duruyor. Ancak tüm uzun ve kısa vadeli yatırım getirileri yazım sırasında son derece olumlu duruyor.

Yazım sırasında Solana’nın piyasa değeri XRP ve Dogecoin‘den daha büyük duruyor. Ek olarak SOL’un Sharpe oranında istikrarlı bir yükseliş eğilimi görülüyor. Bu oran SOL için 13.07, Cardano için 7.4 ve Ethereum için ise 2.4 seviyelerinde bulunuyor.

Solana-09.10

Bu, altcoinin bir süre boyunca “risksiz” bir varlığa kıyasla performansının Ethereum’dan 12 kat ve Cardano’dan iki kat daha iyi olduğu anlamına geliyor. Bunun dışında, Solana’nın fiyatının yükselmeye devam etmesinin bir diğer önemli nedeni, 8 Ekim’de yapılması planlanan dördüncü hackathon etkinliğinin duyurulmasıdır.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmelerini gerekiyor. Bitcoin yazım sırasında 45.000 doların üzerinde işlem görüyor. Lider kripto para birimi için ilk destek seviyesi 44.000 dolar seviyelerinde bulunuyor. İlk direnç seviyesi ise 46.500 dolar seviyelerinde bulunuyor.

FTX Paylaştığı PERP Sıralamasında SOL’a Dikkat Mi Çekti?

FTX-PERP-List

FTX borsasının resmi hesabından paylaşılan PERP sıralamasında, son 24 saatte Ethereum 1.78 milyar dolar ile 2. sırada olurken, SOL 1.73 Milyar dolar ile 3. sırada ve sıralama her an değişebilir! Çünkü bir gelişme daha oldu…

USDC’nin CEO’su Solana Ağındaki USDC Yükselişine Dikkat Çekti!

Solana-USDC-Buyumesi

Jeremy Allaire, USDC dolaşımının Solana ağı içerisindeki inanılmaz artışı karşısında iyi dileklerini belirtirken, 1 hafta içerisinde 1 milyar dolar değerinde USDC’nin 2 milyar dolara ulaştığını ve bunun inanılmaz olduğunu belirten bir dizi tweet serisi başlattığı görüntülendi.

Screen-Shot-2021-09-10-at-18.58.18

Göze çarpan bir diğer tweette ise “Konuşulacak çok şey var ancak bunu Scaramucci (Salt Konferans’ın Founderi) ile Salt Konferans ev sahipliğinde, SBF (FTX’in CEO’su) ve Aeya Kovenko (Solana Labs’ın CEO’su) ile gelecek Pazartesi günü canlı olarak değerlendireceğiz!…” dedi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster