Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Yükselişi Devam Edecek mi?

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin salı günkü aşağı yönlü sert hareketi ile bir saat içinde %20’den fazla değer kaybı yaşadı. Lider kripto para birimi 45.000 dolar seviyelerinde yatay konsolide olmuş durumda bulunuyor. Öncesinde ise 53.000 dolar seviyelerinden 43.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Salı günkü aşağı yönlü sert hareket Bitcoin’in 45.000-50.000 dolarlık güçlü zincir üstü destek bölgesini kaybetmesine neden oldu.

Bitcoin İçin Balina Aktivitesi Artıyor!

Lider kripto para birimi yazım sırasında 46.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Zincir üzerindeki ölçümler bir sonraki hamle için BTC’nin güç topladığını gösteriyor.

CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, BTC bakiyelerini soğuk cüzdanlarından ve merkezi borsalardan türev borsalara taşırken türev platformlarda artan balina aktivitesine işaret etti. Hareketin yeni bir pozisyon açmak veya marj boşluklarını doldurmak için olduğuna inanılıyor. Young, yeni türev pozisyonların çoğunluğunun long olduğunu ve bunun boğa üstünlüğü olduğuna işaret etti.

Bitcoin-09.10-1

Geçmiş veriler, balinaların türev birikiminin ardından lider kripto para biriminin fiyatının daha da arttığını gösteriyor.

Bitcoin-09.10-2

Bitcoin Fiyatı Satış Tarafındaki Likidite Krizinden Faydalanabilir

Bitcoin fiyatı tekrar 50.000 doların üzerindeki konumunu geri kazanmak istiyor. Azalan merkezi döviz arzı ile birlikte türev balina birikimi, 50.000 dolardaki direnci tekrar aşmasına yardımcı olabilir. Borsalardaki Bitcoin arzı, satış tarafında likidite krizi yaratan önceki düşük seviyeyi kırmaya hazırlanıyor.

Bitcoin-09.10-3

FTX kripto borsasından dün 16.190 BTC’lik büyük bir bakiye çıkışı gerçekleştirildi. Ancak çoğu büyük çıkışın bir iç transferin bir parçası olabileceğine inanılıyor. Ek olarak iç transfer olmasına bakılmaksızın, merkezi borsalardaki BTC arzı azalmaya devam ediyor.

Bitcoin-09.10-4

Bitcoin, piyasa herkese kötü şöhretli ayı eylüllerini hatırlatan bir flaş çöküş yaşatmadan önce 55.000 dolar direncini test etmeye hazırlanıyordu. Lider kripto para birimi ayın ilk haftasında 50.000 doların üzerindeki konumunu sağlamlaştırmıştı. Ek olarak bu durum birçok kişiyi bu eylül ayının tarihsel eğilimi tersine çevirebileceğine inandırdı. Ancak salı günü meydana gelen flaş çöküş herkese tarihi trendi hatırlattı. Zincirdeki ölçümler lider kripto para birimi için yeniden yükseliş ivmesi oluşturuyor.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Salı günkü çöküşte altcoinlerin çoğu Bitcoin’e kıyasla daha fazla değer kaybı yaşadı. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster