Binance Coin Fiyat Analizi: BNB İçin Grafik Olumsuz!

bnb-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto piyasası 7 Eylül’deki satış sonrasında bir miktar sakinleşti. Ancak kar satışı yapan yatırımcılar hafta sonundan hemen önce fiyatları aşağıya doğru çekmeye devam etti. Binance Coin ise bu trendin dışına çıkamadı ve düşüşünü sürdürüyor. Altcoin, yükselen bir üçgenin kırılımı ile yükselişe geçti. Fakat BNB 439 dolar direnç seviyesinden aşağı yönlü tepki aldı.

Binance Coin BTC İle Korelasyonunu Kıramadı!

Binance coin fiyatının artık net bir trend ortaya çıktıkça bir aralıkta işlem yapması beklenebilir. Yazının yazıldığı sırada BNB son 24 saatte %3’lük bir düşüşle 408 dolardan işlem görüyor.

BNB, 390 dolar destek seviyesinden yukarı yönlü tepki aldı ve düşüş derinleşmedi. Ardından gelen yükseliş ile yükselen üçgen kırıldı. Ancak 439 dolar direnç seviyesinin aşılamaması ile ayılar piyasa üstünlüğünü elde etti.

Binance-Coin-09.10

Şuanda BNB için net bir trend belirlemek oldukça zor. Çünkü lider kripto para birimi Bitcoin ile korelasyonunu kıramayan BNB, BTC ile hareket ediyor. Ancak bu dönemde altcoin için 410 dolar ile 437 dolar arasında konsolidasyon dönemi beklenebilir. Ek olarak 410 dolar seviyesi Bollinger alt bandına denk geliyor. Bu da konsolidasyonun sürdürülebilmesini sağlayabilir.

Binance Coin için aşağı yönlü hareketlerde ilk destek seviyesi 390 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşağı yönlü kırılımı ile 372 dolar seviyeleri test edilebilir.

Teknik Göstergeler Negatif Gözüküyor!

Göreceli Güç Endeksi saatlik grafikte 40-45 seviyeleri arasında yatay seyretse de RSI’ın yönünü aşağı vererek aşırı satış bölgesine gitme ihtimali hala muhtemeldir. Ek olarak momentum yarı çizgi yakınında bulunuyor. Bu da piyasada alım ve satış baskısının baskın olmadığını nötr olduğunu gösteriyor. MACD göstergesi de bu durumu destekliyor gibi görünüyordu. Denge seviyesindeki çubuklar kısa olarak gözüküyordu.

Genel kripto para piyasası Bitcoin‘in yatay konsolide hareketini taklit ediyor. Lider kripto para birimi yazım sırasında 46.000 dolar seviyesinin altına düşerek 45.100 dolar seviyelerini test etti. BTC’nin 46.300 doların altında kapanışlar yapması ile 45.000 dolar seviyelerine düşüş muhtemel olacaktır. Ancak 47.200 dolar seviyesinin üzerindeki kapanışlar lider kripto para birimi için yükselişin tekrar başladığını gösterebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster