Bitcoin Fiyat Analizi: Düşüş Bitmiş Olabilir mi?

bitcoin-analiz-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Lider kripto Bitcoin şu anda tüm kripto piyasasıyla birlikte satış tarafında baskıyla karşı karşıya. Bugün erken saatlerde BTC fiyatı 45.000 doların altına inerek 44.700 dolar seviyelerini test etti.

Bitcoin-09.11-1

Bitcoin 50 Günlük MA Desteğinden Tepki Aldı!

Bitcoin yazım sırasında 45.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ayrıca BTC, son 24 saatte %2 düşüşle ve 860 milyar dolar piyasa değeriyle işlem görüyor. BTC için teknik göstergeler volatilitenin düşük olduğunu ve piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor. Ancak teknik göstergelerde de gözüken satış baskısı sona yaklaşmış gibi gözüküyor.

Lider kripto para birimi için izlenecek iki önemli hareketli ortalama vardır. Bu hareketli ortalamalar 50 günlük ve 200 günlük hareketi ortalamalardır. Eğer BTC’de ki satış baskısı devam ederse ve bu hareketli ortalamaların altında günlük kapanışlar gerçekleşirse potansiyel olarak 40.000 dolar seviyeleri test edilebilir. Ek olarak analist Matt Maley şu açıklamayı yaptı:

“Salı günü olduğu gibi, 50 günlük hareketli ortalama Bitcoin için güzel bir destek sağladı. Bu BTC için iyi bir gelişme. Kötü olan şu ki, önümüzdeki günlerde bu ortalamanın altında kırılırsa böyle bir durum, yatırımcıları endişelendirmeye devam edecek.”

Bitcoin-09.11-2

Son on yılda, Eylül ayı Bitcoin ve genel kripto piyasası için en zorlu ay oldu. Eylül ayında Bitcoin son 10 yılın 6’sında negatif olarak işlem gördü.

Bitcoin’de ki Düşüşün Sorumlusu El Salvador mu?

Bitcoin ve genel kripto para birimleri, bu haftanın başlarında El Salvador’un BTC‘yi resmi para birimi haline getirdiği gün güçlü bir düzeltmeye girdi. Ancak kullanıma başlanmasından sonra El Salvador’un dijital cüzdan sistemi, çok sayıda vatandaşın kurulum sorunlarından şikayet etmeleriyle çöktü.

JPMorgan analistleri BTC ve genel kripto piyasası düzeltmesi için suçu El Salvador’a atıyordu. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan Chase and Co. stratejistleri şu açıklamayı yaptılar:

“El Salvador’un kötü düşünülmüş projesi Bitcoin veya kripto para birimlerinin geleceği için kritik olmamalıdır. Ancak kripto piyasaları bu hafta El Salvador’un aksaklıklarından negatif etkilendi.”

BTC şu anda satış tarafında baskı altında olsa da CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju Bitcoin’in borsalardaki arzı önceki diplerini kırabilir, dedi. Ek olarak Ki Young Ju ,BTC’de daha fazla satış yönlü likidite krizi bekliyor.

Bitcoin-09.11-3

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC‘nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster