Polkadot Fiyat Analizi: DOT, Bitcoin’e Rağmen Pozitif!

polkadot-2-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin yazının yazıldığı sırada %2.3, Ethereum %4 düşerken Solana günlük grafikte %11’in üzerinde değer kaybetti. Ancak, piyasanın en iyi on kripto parası arasında, Polkadot çok kötü görünmüyordu.

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in bu ralli sırasındaki ivmesinden faydalansa da Cardano, Solana ve Polkadot gibi bazı altcoinler, altcoin piyasasından bağımsız olarak fiyat rallilerini sürdürdüler. Ek olarak DOT’un fiyat rallisi birden fazla gelişimsel ve sosyal faktörle desteklendi.

Polkadot Neden Güçlü Duruyor?

Bitcoin’in 7 eylülde ki aşağı yönlü sert fiyat hareketi neredeyse bütün altcoinlerin düşmesine neden oldu. Ancak DOT’un fiyatı düzeltmelere rağmen biraz toparlanıyordu.

Son derece rekabetçi bir piyasa olan kripto piyasasında, işbirlikleri ve yenilikler büyümenin anahtarıdır. Birçok kripto ekosistemi son zamanlarda aynı avantajdan yararlanmıştır. Polkadot da bu açıdan çok aktif bir durumda bulunuyor. Polygon tam yığın ölçeklendirme çözümüyle entegre olan merkezi olmayan hepsi bir arada finansal uygulama platformu PolkaBridge de aynı örneklerden biriydi.

Polkadot’un fiyat yükselişi 8 Eylül’de başlayan Hackathon’una da bağlanabilir. Buna ek olarak, Polkadot Ekoloji Araştırma Enstitüsü için bir Hazine Teklifi ile fon arayan bir önerge geçtiğimiz günlerde kabul edildi. Bu, gelecekte diğer geliştirme merkezli güncellemelerin önünü açacaktır.

DOT’un fiyatı, 7 eylülde ki sert düşüşten sonra toparlanmayı başardı. DOT salı gün ki 22 dolar dip seviyesinden %40’tan fazla bir yükseliş yaşadı.

Polkadot-09.11-1

Kusama Networks Gibi Gelişim Sağlayabilir mi?

Polkadot’ta Kusama Networks’e paralel olarak beklenen parachain uygulaması, layer-1 blockchainlerin piyasaya sürülmesi ile DOT’un yükselişine katkıda bulundu.

DOT’un zincir üzerindeki etkinliği, son parachain müzayedesi nedeniyle çoğunlukla ekosistem merkezli güncellemeler ve yüksek sosyal hacimler nedeniyle artmaktadır. DOT’un geliştirme faaliyeti istikrarlı bir büyüme gördüğü için altcoin için sağlıklı bir tablo sundu.

Lark Davis’e göre, parachainler güç kazandığı zaman DOT muhtemelen 100 dolara kadar yükselecek. DOT’un mevcut fiyat yörüngesi göz önüne alındığında bu çok uzak bir hedef gibi görünebilir. Ancak bunun uzun vadede gerçekleşmesi sürpriz olmayacaktır.

Son fiyat düşüşünden sonra, altcoinin Açık Faizi zamanla kademeli olarak yükseldi. Bu DOT’un büyümesi için sağlıklı bir işarettir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster