MINA, RAMP, ICP Altcoin Fiyat Analizi

analiz-7

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Altcoin piyasası Bitcoin’in 20 temmuzdaki 29.200 dip seviyesinden 50.000 dolara yükselmesiyle yükselişe geçti. Cardano ve Solana gibi altcoinler yeni ATH’leri yükselirken bazı altcoinler mayıs seviyelerinden çok daha aşağı seviyelerde işlem görüyorlar.

Genel kripto para piyasası Bitcoin hakimiyetinin düşmesi ile yükseliş yaşamaya devam ediyor. Altcoin marketcap mayıs seviyesinden sadece %10 daha düşük bir seviyede bulunuyor.

MINA yaklaşık 1 haftada %75’lik bir fiyat artışı yaşadı. RAMP ise sadece son 24 saat içinde %60’lık bir yükseliş kaydetti. Ek olarak ICP ise 20 temmuzdaki dip seviyesinden %140 yüksek seviyeden işlem görüyor.

MINA/USDT Fiyat Analizi

MINA protokolü, Dapp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak için oluşturulmuş minimal bir “özlü blok zincir” dir. MINA, kullanımdaki büyümeye rağmen büyüklüğü sabit kalacak şekilde tasarlandığından dünyanın en hafif blok zinciri olarak tanımlanıyor. Ayrıca, güvenlik ve merkeziyetçilik açısından da dengeli kalmaktadır. Ek olarak MINA ağı, Bitcoin’in 22 GB blok zincirine kıyasla önemsiz olan yalnızca 300 KB boyuta sahiptir

MINA son 24 saatte yüzde 3 düşerek yazım sırasında 4 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak MINA yazım sırasında destek seviyesinden işlem görüyor. 4 dolar destek seviyesinin altındaki kalıcı kapanışlar altcoini 3.6 dolar destek seviyesine doğru düşürebilir. Altcoin için düşüşün derinleşmesi 3.35 dolar ana destek seviyesinin test edilmesi ile sonuçlanabilir.

MINA-Altcoin-09.02
MINA/USDT 4 saatlik grafiği

Altcoin için göstergeler genel olarak negatif gözükmektedir. MACD histogramında kısalan yeşil çubuklar gözüküyor. Bu durum altcoin için önümüzdeki seansların satış baskısıyla geçebileceğini gösteriyor. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinden yönünü aşağıya doğru verdi. Yazım sırasında 60 seviyelerinde olan RSI, 50 seviyesinin üzerinde kalabilirse altcoin için yukarı yönlü hareketin tekrar başlayabileceğini düşünebiliriz.

RAMP/USDT Fiyat Analizi

RAMP, Ethereum’u olmayan kullanıcıların Ethereum platformlarında token kullanmasına izin vererek DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokoldür. Aynı zamanda, Ethereum kullanıcıları RAMP protokolü ile etkileşime girebilir ve verimlerini arttırabilir.

Altcoin son 24 saat içerisinde %60 yükselerek 0.485 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ancak RAMP yazım sırasında 0.395 dolar seviyelerinden işlem görüyor. RAMP şuan için günlük grafikte direnç seviyesinde işlem görüyor. Altcoin gün kapanışını 0.41 dolar üzerinde yapabilirse yükselişin devamı beklenebilir. Ancak aşağı yönlü hareketlerde RAMP için ilk destek seviyesi 0.34 dolar seviyelerinde olacaktır. Yukarı yönlü hareketlerde ise ilk direnç seviyesi 0.51 dolar seviyeleri olacaktır.

RAMP-ALTCOIN-09.02
RAMP/USDT günlük grafiği

RAMP için göstergeler pozitif gözüküyor. Göreceli Güç Endeksi 70 seviyelerinde bulunuyor. Aşırı alım bölgesine doğru ilerleyen RSI yükselişin devam etmesini sağlayabilir. Ancak 70 seviyelerinden aşağı yönlü bir tepki almasıda muhtemeldir. Bu yüzden yatırımcıların dikkatli olması gereklidir. MACD histogramında kırmızı çubukların ardından yeşil çubuk gözleniyor. MACD ise yükselişi destekler nitelikte gözüküyor.

ICP/USDT Altcoin Fiyat Analizi

Internet Computer, dünyanın ilk sınırsız kapasite sunan ve web hızında çalışan blockchain ağıdır. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü büyük blockchain yapısını temsil etmektedir. Akıllı sözleşme hesaplamalarını ve verilerini ölçekleyebilen, hepsini web hızında çalıştıran, verimli biçimde işleyen ve depolayan, aynı zamanda geliştiricilere güçlü yazılım oluşturma ortamı sağlayan blockchain bilgisayarıdır.

ICP yazım sırasında 66 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin yatay bir kanalda hareket etmeye devam ediyor. ICP için ilk ara destek seviyesi 57-60 dolar bölgesinde yer alıyor. Bu seviyenin altındaki salınımlar altcoini yatay kanalın alt çizgisi olan 54 dolar seviyelerine kadar düşürebilir. ICP’nin yatay kanalın alt çizgisine teması yükselen trendin kırılımı ile gerçekleşeceğinden dolayı böyle bir durum altcoin için boğa senaryolarını devre dışı bırakacaktır.

ICP-09.02

Yukarı yönlü hareketlerde ICP için ilk direnç seviyesi 74 dolar seviyesindeki yatay kanalın üst çizgisi olacaktır. Buradan alınacak aşağı yönlü bir tepki altcoinin yatay konsolidasyonuna devam etmesine neden olabilir. Ancak bu seviyenin aşılması altcoinin 90 dolar seviyelerine kadar yükselmesini sağlayabilir. Ek olarak ICP için göstergeler genel olarak nötr gözüküyor.

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da altcoin için nötr bir tablo çiziyor. MACD histogramında kırmız çubuklar kısaldı ve ardından yeşil çubuklar gözlendi. RSI’ın 50 seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi halinde altcoin için yükseliş beklentisi devam edecektir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster