Ethereum Fiyat Analizi: ETH Sert Düşüş Riski Taşıyor!

ethereum-4

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto par piyasası Bitcoin öncülüğünde düşüş yaşıyor. Ethereum da düşüş yaşayan kripto paralardan biriydi. Bazı analistler ETH için sert bir düşüş bekliyor. Ancak bazıları ise kritik destek seviyesinin korunması halinde yükselişin devam edeceğini belirtiyor.

Ethereum İçin 2.000 Dolar Hedefi Gerçekleşebilir mi?

Lider altcoin Ethereum, Bitcoin‘in fiyat hareketleri ile kritik 2.850 dolar destek seviyesine yakın işlem görüyor. ETH için bu destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleri sert bir düşüş hareketini başlatabilir.

Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt, pazartesi günü geç saatlerde bir ayı deseni paylaştı. Paylaşımda lider altcoinin 2.000 dolar seviyelerine doğru bir düşüş yaşayabileceğini belirtti. Paylaşılan analize göre ele alınan ana kurulum, günlük grafikteki omuz-baş-omuz formasyonu. Bu muhtemel formasyonun hedefi ise 2.000 dolar seviyelerini işaret ediyor.

Ethereum-09.21-1

Ethereum son 48 saatte %15’e yakın bir düşüş yaşadı. Ek olarak lider altcoin yazım sırasında 2.850 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Lider altcoin en son 45 gün önce bu seviyelerden işlem görüyordu. Ancak gelen yükseliş ivmesi ile birlikte 4.000 dolar doğru bir yükseliş gerçekleşmişti.

Boğalar, bu haftanın başında Çin’den gelen ağır borçlu emlak sektörü haberinin tetiklediği satış dalgasının kripto paraları ve geleneksel piyasaları etkilemesi ile piyasa üstünlüğünü kaybetti.

Bazı analistler fiyatın kritik 2.850 dolar destek seviyesinin üzerinde kalabilmesi halinde Ethereum’un tekrardan toparlanacağını belirtiyor.

Ethereum-09.21-2

Başka bir analist, son düşüşlerin zayıf yatırımcıların satış yapmasını sağlamayı amaçladığını belirtti. Ek olarak da bu seviyelerdeki Ethereum’un orta-uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

ETH’nin Uzun Vadeli Görünümü Pozitif!

Ethereum için 3.000 dolar seviyeleri yaklaşık son 45 günün en düşük seviyesi olsa da altcoin 2021’de %450’den fazla bir yükseliş yaşadı. Ağda toplam kilitli değer (TVL) 2020’de 13 milyar dolardan 60 milyar dolar seviyelerine yükseldi. DeFi ve NFT sektörleri etkileyici bir dalgalanma yaşarken Ethereum, piyasa hakimiyetini korudu.

Eylül ayında 20 doları aşan ortalama gaz ücretlerine rağmen ETH, merkezi olmayan borsa (DEX) hacminin yaklaşık %60’ına sahip. En büyük rakibi Binance Smart Chain, 0.40 doların altında bir işlem ücretine sahip olsa da günlük ortalama hacmi 1 milyar doların biraz altında bulunuyor.

Vadeli İşlem Verileri Ne Durumda?

Ethereum için 3 aylık vadeli işlem sözleşmeleri balinaların ve arbitaj masalarının tercih ettiği yatırım seçeneklerindendir. Ancak sözleşmenin en büyük avantajı dalgalı bir fonlama oranının olmamasıdır.

Ethereum-09.21-3

Ethereum’un vadeli işlem sözleşmeleri primi, fiyatın 4.000 dolar direncini test etmesiyle 6 eylülde %15’e yükseldi. Ek olarak bu temel gösterge geçen ay boyunca %8 ila %12 arasında değişerek sağlıklı ve boğa olarak kabul edildi.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster