Bitcoin Fiyat Analizi: Yatırımcılar Düşüşleri Satın Almıyorlar!

bitcoin-15

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Evergrande fiyaskosu küresel hisse senedi piyasalarındaki düzeltmeyi yönlendiriyor gibi görünüyor. Ancak veriler bunun profesyonel yatırımcıların düşük seviyelerdeki BTC’yi satın almak için aceleci davranmadıklarını gösteriyor.

Bitcoin yatırımcıları, Çin’in en büyük ikinci emlak geliştiricisi Evergrande Group’un 300 milyar dolarlık borçlarını temerrüde indireceği yönündeki spekülasyonlardan dolayı endişeliler. Bu endişe  bu sabahki piyasa açılışında %1,5 ila %3’lük bir düşüşe neden olarak kendini, küresel hisse senedi piyasalarında da gösteriyor.

Fiyat hamlesine rağmen borsalardan Bitcoin çıkışı yükseliş yaşamaya devam ediyor.

Profesyonel Yatırımcılar Nötr-Boğa Olmaya Devam Ediyor!

Boğa veya ayı profesyonel yatırımcılarının nasıl hareket ettiğini anlamak için vadeli işlem primini analiz edilmelidir. Bu gösterge, uzun vadeli vadeli sözleşmeler ile mevcut spot piyasa seviyeleri arasındaki farkı ölçmektedir.

Sağlıklı piyasalarda, contango olarak bilinen bir durum olan yıllıklandırılmış % 5ila %15 prim beklenmektedir. Fiyat farkı, satıcıların işlemlerini daha uzun süre devam ettirebilmek için daha fazla para istemesinden kaynaklanır.

Bitcoin-09.21-2

Yukarıda gösterildiği gibi, mevcut % 7 yıllıklandırılmış prim nötrdür. Ancak bir önceki ayın ortalamasına paraleldir. Profesyonel yatırımcılar endişeli veya ayı haline gelseydi, bu gösterge %5’in altına düşerdi.

Bitcoin Yatırımcıları İçin Long-Short Oranı

Yatırımcılar, profesyonel yatırımcıların nasıl konumlandırılacağını hassas bir şekilde ölçmek için önde gelen kripto borsalarında en iyi yatırımcıların long-short oranını izlemelidir. Bu ölçüm, birden fazla vadeli işlem ve marj piyasalarından veri toplayarak yatırımcıların etkili net konumunun tam bir görünümünü sağlar.

Her borsanın en iyi yatırımcılar üzerinde farklı şekilde veri topladığını vurgulamak gerekir. Çünkü bir müşterinin net maruziyetini ölçmenin birden fazla yolu vardır. Bu nedenle, birden çok veri arasındaki bir karşılaştırma, mutlak sayılar yerine yüzdesel değişiklikler üzerinde yapılmalıdır.

Bitcoin-09.21-3

OKEx en iyi yatırımcıları için long oranı %8’den mevcut olarak %54’e yükseldi. Bu son 10 gün içindeki en yüksek seviyedir. Öte yandan Binance türevleri yatırımcıları, fiyat düzeltmelerine rağmen sürekli olarak %10’luk bir orana sahip oldular.

Her iki veri de yatırımcıların yüksek kaldıraçlı pozisyonları nedeniyle daha fazla etkilendiğini doğrulamamaktadır. Ek olarak profesyonel yatırımcılar ya pozisyonlarını korudular ya da long pozisyon açtılar.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster