XRP Fiyat Analizi: 1.5 Dolar Hedefi Ne Kadar Gerçekçi?

xrp

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’in son 24 saatteki düşüşü ile genel kripto para piyasasında düşüşler gözlendi. XRP’de de düşüşler gözlendi. Altcoin son 24 saatte %15’den fazla düşüş yaşadı. XRP ek olarak 1.05 dolar destek seviyesinin altında işlem görüyor.

XRP’ye Kıyasla Diğer Altcoinler Daha Pozitif Gözüküyor!

XRP için NVT oranı yazım sırasında şaşırtıcı bir seviyede bulunuyordu. Mevcut seviye temmuz ayı seviyelerine yükseldi. Bu oran piyasa değeri ve transfer hacimleri arasındaki ilişkiyi ölçer.

XRP-09.20-3

Yüksek bir NVT oranı, ağ değerinin ağa aktarılan değeri geride bıraktığı anlamına gelir. Bu oran yakın geçmişte ne zaman yükselse altcoinin fiyatı nadiren pozitif etkilendi. Bu nedenle XRP için yakın vadede düşüş trendinin sonlanacağını beklenmek üzücü olabilir.

Risk ayarlı getiri oranları da yazım sırasında azalıyor gibi görünüyordu. Ek olarak altcoinin keskinlik oranı da sadece son 1 ay içerisinde 9’dan 2’ye düştü. Öyle ki XRP’nin Sortino oarnıda diğer altcoinlere kıyasla oldukça düşük gözüküyordu. Bu oran 0.101 seviyelerinde bulunuyordu.

Solana için Sortino oranı 0.35 seviyelerinde bulunuyordu. DOT ve LUNA için ise bu oran yazım sırasında oldukça yüksek bir seviyede bulunuyordu. Bu farklılık fiyat artışı ve risk ayarlı getiri açısından XRP’nin diğer altcoinlere göre daha riskli bir yatırım seçeneği olduğunu gösteriyor.

XRP-09.20-2

Yukarıda belirtilen oranların farklılıkları XRP fiyatının önümüzdeki süreçlerde 1.5 dolar seviyesinin üzerine çıkma olasılığının oldukça zayıf olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte XRP için devam eden dava olayının bazı büyük pozitif gelişmelerle sonuçlanması ile fiyatın yukarı yönlü sert hareketler sergilemesi muhtemel olacaktır.

XRP Fiyat Analizi

XRP için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 0.8 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki fiyat hareketlerinde 0.69 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Altcoin için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ise ilk direnç seviyesi 1.05 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması halinde 1.3 dolar seviyelerine doğru sert bir yükselişin gerçekleşmesi muhtemel olacaktır.

XRP-09.20-1

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının Bitcoin’in fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para birimi yazım sırasında 44.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. Ek olarak BTC son 24 saatte %10’dan fazla bir düşüş yaşadı.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster