Bitcoin Analizi: BTC’yi Önümüzdeki Süreçte Ne Bekliyor?

bitcoin-14

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin için analistlerden çeşitli fiyat tahminleri geliyor. BTC için uzun bir süredir devam eden tekrarlayıcı fiyat hareketinden yola çıkan analistler 2021 sonuna kadar lider kripto paranın 2017 benzeri bir boğa rallisi yaşayacağını düşünüyorlar. Bu bağlamda fiyatın 2021 sonuna kadar 250.000-350.000 dolar seviyelerine çıkacağı beklentisi var.

Bitcoin Boğa Rallisine Daha Başlamadı mı?

Analist Bit Harington fark edilen bu tekrarlayıcı fiyat hareketinin temeli, madenci bloğu ödüllerinin yarıya indirilmesi sonrası Bitcoin’in boğa rallisi yaşamasına dayanıyor. Analistler bu yarılanma dönemlerinin yükselişlerle geçeceğini düşünüyorlar.

Harington, BTC fiyatının 2012 ve 2016’daki ilk iki yarılanma olayının ardından %600’den fazla arttığını belirtti. Modele göre destek/direnç (R/S) çizgisinden ölçülen artışlara göre yine yeni bir yükseliş bekleniyor.

Bitcoin-09.20-1

Çizgi, fiyat yükseliş dönemindeyken bir direnç olarak görev gördü. Ancak bu direnç seviyesi aşılmadan önce bir düzeltme yaşanıyor. Ardından gelen yükselişler ile direnç çizgisi üstünde yeni bir yükseliş yaşanıyor. Yükselişin sonlanması ile de bu direnç seviyesi tekrar test ediliyor. Ancak bu çizgi bu sefer destek seviyesi oluyor.

Bitcoin 2020-2021’de de benzer bir fiyat eylemi sergiledi. BTC 4.000 dolar seviyelerinden 60.000 dolar seviyelerinin üzerine çıkarak yeni bir ATH’ye yükseldi. Ancak analistin belirttiği gibi direnç seviyesinin test edilmesinden sonra bir düzeltme yaşandı. Analist ek olarak da ATH’nin kırılarak yeni bir ATH‘ye yükselişin gerçekleşeceğini belirtti.

Borsalardaki Bitcoin Rezervleri Düşüyor!

Bitcoin fiyatı Mart 2020’de Covid-19 salgını nedeniyle 4.000 dolar seviyesinin altına düştü. Ancak küresel merkez bankalarının salgının kontrolü için uyguladığı negatif para politikaları sonrası BTC fiyatı yükselişe geçti. Lider kripto para birimi, küçük ve kurumsal yatırımcıların artan enflasyon korkularına karşın güvenli liman olarak görüldü. Ardından gelen yükselişler ile yılı 30.000 dolar seviyelerinden kapattı.

Bitcoin-09.20-2

2021 yılında devam eden yükselişler ile Bitcoin fiyatı, 65.000 dolar civarında ATH’ye çıktı. Şimdiye kadar en düşük seviye olarak ise yıllık bazda ise 29.000 dolar civarında işlem gördü. ATH sonrası gelen düşüş Çin’deki madencilik faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından geldi. Ek olarak Elon Musk’ın Bitcoin’in çevresel olmadığına dair açıklamaları da düşüşte etkili oldu.

Lider kripto para biriminin borsalardaki rezervleri önemli ölçüde düşerken fiyatlar tekrardan artışa geçti

CryptoQuant, Bitcoin’in kripto para alım satım platformları genelindeki bakiyelerinin geçen hafta yaklaşık 2.37 milyon BTC‘ye düştüğünü açıkladı. Ek olarak rezerv miktarının, son 1 yıldaki en düşük seviyesine indiğini belirtti.

Bitcoin-09.20-3

Bitcoin rezervlerindeki düşüş, yatırımcıların kripto para birimlerini uzun vadeli bir yatırım seçeneği olarak değerlendirmesinden dolayı gerçekleşiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster