SXP ve EOS Fiyat Analizi: Önemli Seviyeler Nereler?

analiz-12

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin ve Ethereum öncülüğünde hareket ediyor. Çoğu altcoin son 1 haftadır yatay konsolide olurken bazı altcoinler yükselişler yaşadılar. EOS da yatay konsolide olan altcoinlerden biriydi. Ancak altcoin 5.05 dolar direnç seviyesinin üzerinde sürdürülebilir kapanış yaparak bu yatay kanalın üstünde işlem görüyor. Ek olarak SXP ise yatay konsolide olmaya devam ediyor.

EOS Fiyat Analizi

EOS son 2 günde %10’un üzerinde yükseliş yaşayarak yazım sırasında 5.27 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin için aşağı yönlü fiyat hareketlerinden ilk destek seviyesi 5.05 dolar seviyelerindeki yatay kanalın üst çizgisi olacaktır. Bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile 4.8 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde 4.3 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Ek olarak bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri altcoin için piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösterecektir.

EOS-09.18-1

Göreceli Güç Endeksi 58 seviyelerinde bulunuyor. RSI her ne kadar yönünün aşağı vermiş olsa da 50 seviyelerinden yukarı yönlü alınacak tepki ile altcoin yükselişe geçebilir. Chaikin Osilatörü ise yarım çizginin üstünde pozitif bölgede bulunuyordu. Ek olarak bu da EOS için sermaye girişlerinin arttığını gösteriyordu. Bollinge Bantları’nda 20 MA’nın üzerinde işlem gören altcoin için orta çizginin üzerinde kapanışlar yapılması durumunda hedef üst bant olacaktır. Bu da 6 dolar seviyelerine denk geliyor.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 5.5 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak bu seviyenin aşılması ile 6.3 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak yukarı yönlü sert fiyat hareketlerinin gerçekleşmesi için bu seviyenin üzerinde sürdürülebilir kapanışlar yapılması gerekiyor. Bu seviyenin aşılması ile 7 dolar güçlü direnç seviyesi test edilebilir.

SXP Fiyat Analizi

SXP son 24 saatte %2 yükseliş yaşayarak yazım sırasında 2.67 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin yaklaşık 10 gündür 2.6-2.85 dolar aralığında yatay konsolide olarak işlem görüyor. SXP için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 2.55 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılımı ile 2.2 dolar seviyelerine doğru bir düşüş gerçekleşebilir.

SXP-09.18-0

Göreceli Güç Endeksi negatif bölgede piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu belirtiyor. Ek olarak RSI, 50 seviyesinin altında 40 seviyelerinde bulunuyor. RSI’ın 50 denge seviyesinin üzerine çıkmasıyla SXP fiyatında toparlanma beklenebilir. Chaikin Osilatörü de negatif bölgede yarım çizginin altında bulunuyordu. Ek olarak bu da altcoin için sermaye girişlerinin düştüğünü gösteriyordu.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 2.9 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu direnç seviyesinin aşılması ile 3.55 dolar direnç seviyesine doğru sert bir yükseliş gerçekleşebilir. Ancak altcoin için piyasa üstünlüğünün boğalara geçtiğinin göstergesi bu direnç seviyesinin üzerindeki sürdürülebilir kapanışlar olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster