XRP ve SOL Analiz: Solana, XRP İçin Kritik Seviyeler Nereler?

analiz-17

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

XRP ve SOL fiyat analizimizle birlikte Solana ve XRP fiyatlarının nereye gidebileceğini analiz ettik. Altcoin piyasası son 24 saatte Bitcoin’in 48.700 dolar seviyelerine kadar yükselmesiyle yükselişe geçti. Solana son 24 saatte %20 yükselirken XRP yatay konsolide olmaya devam etti.

Solana Fiyat Analizi

SOL son 24 saatte %20 yükselirken yazım sırasında 159 dolar seviyelerinden işlem görüyor. SOL 17 eylülde 20 günlük MA altında işlem görüyordu. Bitcoin‘in istikrarsız fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde altcoin için hedef seviyesi 50 günlük MA olacaktı. Ancak son 24 saatteki yükseliş ile altcoin yazım sırasında 20 günlük MA üzerinde işlem görüyor. SOL bu hareketli ortalama üzerinde işlem görmeye devam ederse hedef seviye 174 dolar seviyeleri olacaktır. Ek olarak bu direnç seviyesinin üzerindeki kapanışlar ile 190 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş gerçekleşebilir.

Göreceli Güç Endeksi 50 denge seviyesinin üstüne çıkmış bulunuyor. Bu durumda satış baskısının azaldığı ve alım baskısının arttığı söylenebilir.

Solana-09.18-1

Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde 124 dolar seviyelerindeki %61.8 Fibonacci seviyesi hedeflenebilir. Ancak bu seviyenin altındaki kapanışlar ile 100 dolar seviyelerindeki psikolojik direnç seviyesinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

SOL için 124 dolar desteği kritik bir seviyedir. Ancak bu seviyenin test edilmesi halinde yukarı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır. Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 20 günlük MA üzerinde kapanışlar yapılması halinde yüksek seviyeler hedeflenecektir. Ek olarak 124 dolar desteği altındaki kapanışlar ile sert düşüşler gözlemlenebilir.

XRP Fiyat Analizi

XRP son 24 saatte %3’lük bir artış yaşayarak yazım sırasında 1.09 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak altcoin yaklaşık 10 gündür 1.05-1.12 dolar aralığında yatay konsolide işlem görüyordu. XRP için 20 günlük MA altındaki fiyat hareketleri ve Göreceli Güç Endeksi’nin negatif bölgede bulunması piyasa üstünlüğünün ayılarda olduğunu gösteriyor.

Aşağı yönlü ve 50 günlük MA altındaki fiyat hareketlerinde ilk destek seviyesi 1.05 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyenin altındaki fiyat hareketleri ile 0.95 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde 0.75 dolar seviyelerinin test edilmesi muhtemel olacaktır.

XRP-09.18-1

Göreceli Güç Endeksi 50 seviyesinin altında 47 seviyelerinde bulunuyor. Ek olarak RSI’ın 50 seviyesinin üzerine çıkması halinde XRP için yükselişin başladığı düşünülebilir.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk direnç seviyesi 20 günlük MA seviyelerinde bulunuyor. Ancak bu hareketli ortalama üzerindeki fiyat hareketleri ile 1.3 dolar seviyelerine doğru bir yükseliş beklenebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster