Bitcoin (BTC) Analizi ve Potansiyel Yükseliş Senaryoları!

bitcoin-7-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin grafiğinde görülen boğa bayrağı yapısının fiyatı yükseltip yükseltemeyeceği tartışılırken haftalık kapanışın önemli seviyeler altında olmaması gerekiyor. Ancak yukarı yönlü net bir kırılım olmadığı sürece fiyatın yatay konsolide olmaya devam edebileceği söylenebilir. Ek olarak genel kripto para piyasası Bitcoin’in son bir kaç gündür dar bir aralıkta işlem görmesiyle birlikte zaten yatay konsolide olmuştu.

Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporu, Bitcoin fiyatındaki geçen haftaki ani düşüşün piyasayı hazırlıksız yakaladığı ve açgözlülükten korkuya piyasa duyarlılığında önemli bir düşüşe yol açtığını gösterdi. Ek olarak BTC’nin son bir haftadaki fiyat performansı, yatırımcıların piyasalara karşı daha temkinli olmasını sağladı.

Bitcoin-18.09

Boğa Bayrağının Hedefi Gelebilir mi?

Lider kripto para Bitcoin için grafiğinde göze çarpan boğa bayrağı oluşumu yatırımcılarda yükseliş beklentisi yarattı. Ek olarak 46.800 dolar seviyesindeki destek seviyesinin yeniden test edilmesi ve bu seviyenin altında 4 saatlik kapanış yapılmaması halinde formasyonun hedefinin gelmesi beklenebilir.

Grafikte görülen formasyonlar harici fiyatı sert bir şekilde yükseltebilecek birkaç önemli gelişme de yaşanabilir. Bunlarda birinin nedeni de ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’na sunulan Bitcoin ETF sayısındaki artıştır.

Yukarı yönlü fiyat hareketlerinde 49.400 dolar seviyelerin aşılması halinde yukarı yönü sert yükselişler gerçekleşebilir. Böyle bir durumda aşağı yönlü hareketlerde bu seviye destek olarak kullanılacaktır.

Bitcoin İçin Haftalık Kapanış Önemli!

Bitcoin için son 1 haftada daha düşük zaman dilimlerindeki fiyat hareketlerinin oldukça manipülatif olduğu görülüyor. Lider kripto para biriminin fiyatı yazım sırasında 49.000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor. BTC için yukarı yönlü net bir kırılım gerçekleşmemişken 46.800 dolar destek seviyesinin korunması önemlidir.

Bitcoin-09.18-2

Analist Rekt Capital haftalık grafiğe dikkat çekti. Ancak analiste göre BTC fiyatının 46.300 dolar altında haftalık kapanış yapmaması gerekiyor. Böyle bir durumda yeni haftada yüksek seviye hedeflerinin gelmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin için teknik göstergeler de olumlu olmaya başladı. Ek olarak Göreceli Güç Endeksi 65 seviyelerinde bulunuyor. Ancak RSI’ın 70 seviyesini aşması ile aşırı alım baskısı oluşacağından yukarı yönlü sert hareketler gözlemlenebilir.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden yatırımcıların BTC‘nin fiyat hareketlerine de dikkat etmeleri gereklidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster